1. Ana Sayfa
  2. Sinema/Tiyatro/TV

10 Mayıs da Gösterime Girecek Filmler : Gölge Savaşçısı-Shadow

0

Shadow filminin orijinal isminin Ying olması Çin ve Hong Kong ortak yapımı olmasından kaynaklanıyor. Türkiye’de Gölge Savaşçısı ismi ile seyircisiyle buluşacağı tarih ise 10 Mayıs 2019 olarak belirtiliyor. Aksiyon ve dram türlerini birbiriyle harmanlaması sizi sürükleyici bir maceraya davet edebilir.

Kraliyet savaşlarının hakim olduğu bir coğrafya olmasından ötürü sinemaya da bu durumun yansıdığının farkındayız. Shadow filminin konusu da genç ve acemi bir kralın toprak bütünlüğünü koruma mücadelesini bize aktarıyor. Pei Krallığının dıştan olduğu kadar içten aldığı tehditlerle de yıkılması muhtemeldir. Fakat kralın gölge tekniği büyük bir koza dönüşür. Hem karşı krallıkları ele geçirmek hem de Pei krallığını ilelebet baki tutmak için zorlu mücadele çoktan başlamıştır.

Shadow filminde Uzakdoğu filmlerinden aşina olduğumuz Chao Deng, Betty Sun, Xiaotong Guan, Zheng Kai, Wang Qian-yuan gibi isimleri görüyoruz. Filmin senaryosunu yazan Yimou Zhang ise başarılı şekilde yönetmenliğini de yapmayı ihmal etmemiş.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap