in ,

Sevgi DoluSevgi Dolu

10 Şubat2020 Okullar Tatil Mi?

10 Şubat 2020 Okullar Tatil Mi?
10 şubat ta okullar için kar tatili var mı hangi illerde kar tatili

Her yıl yağan kar ile birlikte tüm öğrencilerin cevabını merak ettiği 10 Şubat 2020 Pazartesi “ okullar tatil mi?”  sorusudur. İşte biz de yarın kar nedeniyle tatil olan okulların illere göre dağılımını araştırdık.

İlginizi Çekebilir: Çalışan Anneye Kreş Desteği Başvuruları Başladı!

Van

Son günlerde çığ haberiyle gündemde olan Van ilinde valilik tarafından yapılan açıklamaya göre şehrin tamamında ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.10 Şubat 2020 Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. Ayrıca Halk Eğitim Merkezleri ile özel Eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de bu tatil kapsamına alındı.

Hamile ve engelli kamu personelleri de 9 Şubat günü için idari izinli sayılacaklar.

Batman

Sason kaymakamlığından verilen bilgiye göre; ilçenin tamamında ilk ve orta dereceli okulların hepsi tatil edildi. Engelli ve hamile devlet memurları da idari izinli sayılacak. Halk eğitim merkezi ve rehabilitasyon merkezi olan kurumlarda da eğitime 10 Şubat 2020 Pazartesi 1 gün ara verildi.

Trabzon

Trabzon ilinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime 2 gün ara verildi.  10-11 Şubat 2020 pazartesi ve Salı günleri için yapılan tatil kapsamına ilk ve orta dereceli okullar ile halk eğitim merkezleri ve özel eğitim, rehabilitasyon merkezleri alındı.

10 Şubatta Hangi Okullarda Kar Tatili?

Kamuda çalışan engelliler ve hamileler 2 gün süreyle idari izin kapsamında değerlendirilecekler.

Bolu

Düzce ilçesi yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

Zonguldak

Zonguldak ilinde Devrek ve Gökçebey ilçelerinin genelinde okullar tatil edilirken merkez ilçede taşımalı eğitime 10 Şubat Pazartesi 1 gün ara verildi.

Ordu

Ordu ilinin tamamında 10 Şubat Pazartesi günü eğitime ilk ve orta dereceli okullar ile halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde 1 gün ara verildi. Engelli ve hamile olan kamu çalışanları için idari izin uygulanacak.

Bitlis

Şehir merkezinde ilçelerin tamamı ve tüm köylerde genel olarak 10 Şubat 2020 Pazartesi ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verildi. Ayrıca özel eğitim ve rehabilitasyona giden öğrencilerin halk eğitim merkezlerinde eğitim alanların da eğitimine 1 gün ara verildi.

Artvin

İlin genelindeki okullarda verilen eğitim öğretim, kar engeline takıldı. 10 Şubat 2020 Pazartesi günü ilk ve orta derecedeki okullar tatil edildi. Kamu personelinden engelli ve hamilelik durumunda olanların da 1 gün idari izinli olduğu duyuruldu.

Şırnak

Merkez ilçe, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde kar yağışı sebebiyle eğitim öğretime 10 Şubat 2020 tarihi için 1 gün ara verildi.

 

Karabük

Karabük ilin tamamında ilk ve orta derecedeki okullar 10.02.2020 pazartesi günü 1 gün tatil.

Rize

Rize ilinin tamamında eğitim ve öğrenime 2 gün ara verildi. 10-11 Şubat Pazartesi ve Salı günleri için hamile olan kamu personeli ile engelli kamu personeli idari izinli sayılacak.

Giresun

Görele içesinde 2 gün olarak belirlen kar tatili Çamoluk ve Alucra ilçeleri dışında okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 10 Şubat Pazartesi için 1 gün süreyle ara verildi.

Kayseri

Bünyan ilçesinde tamamında okullar tatil edildi. 10 Şubat 2020 pazartesi günü 1 gün süre ile eğitim öğretime ara verildi.

Kastamonu

İldeki 11 ilçede okullar tatil edildi. Ağlı, Küre, Şenpazar, Hanönü, Araç, Devrekani ve Seydiler ilçelerinde okulların hepsinde tatil edildi. Cide, Bozkurt ve Taşköprü ilçelerinde taşımalı eğitim veren okullarda İnebolu ilçesinde ise ilkokul ve ana okulları ve ortaokullar tatil edildi. Lise ve dengi okullarda tatil yok.

Bartın

Bartın şehir merkezi ilçelerinin genelinde 10 Şubat 2020 Pazartesi günü 1 günlük süre için okullar tatil edildi.

Son dakika alınan bilgilere göre Erzincan, Tokat, Çankırı, Nevşehir, Kars, Bartın, Erzurum, Samsun, Siirt, Aksaray, Amasya il genelinde eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Engelli ve hamile olan kamu personeli 1 gün idari izinli olacaklar.

Hakkâri Merkez, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde, Bursa Orhanlı ilçesi, Ağrı Diyadin ve Hamur ilçeleri, Adıyaman Çelikhan ilçesi, Konya Akşehir, Doğanhisar, Derebucak, Hadim, Yunak, Hüyük, Seydişehir, Tuzlukçu ilçelerinde eğitime 1 gün zorunlu kar molası verildi. Buralarda aynı zamanda hamile ve engelli kamu personeli için de 1 gün idari izin çıkarıldı.

Not: Haberimiz yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir.

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Vodofone Turkcell Türk Telekom Sevgililer Günü Cihaz Kampanyaları

Vodofone Turkcell Türk Telekom Sevgililer Günü Cihaz Kampanyaları

Slime nasıl yapılır | Evde slime yapımı | Slaym malzemeleri

Boraks Kullanmadan Slime Nasıl Yapılır ?