in

2018 Yılının En Çok Satan 5 Kitabı

Kitaplar bazıları için en iyi arkadaştan daha ötesidir. Kitap okumak çoğu kişiye huzur verir. Aynı zamanda ufkumuzun genişlemesine, yaşamımıza yön vermeye, dağarcığımızı genişletmeye destek olur.

2018 yılında açıklanan verilere göre 2018 yılının en çok satan 5 kitabı gerçekten ilgi çekici yazarların eserleridir. Bu verilere göre ülkemizde en fazla kitap okuyan coğrafi bölge ise Marmara Bölgesidir.

2018 Yılında en fazla okunan kitaplar hakkında sizler için kısa değerlendirmeler hazırladık.

#1 İlber Ortaylı – Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı yeni kitabını yazmak için 70 yaşına kadar beklemiş olduğunu ve yaşamı boyunca Atatürk ile ilgili fazla yazmadığını belirtmiştir. Bu yılın en fazla dikkat çeken kitapları arasına giren Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabında Atatürk hakkında bildiğimiz, bilmediğimiz, yanlış bildiğimiz detaylara yer vermiştir.

  #2 Oğuzhan Uğur – 67

  Oğuzhan Uğur tarafından yazılan 67 isimli roman “Geçirdiği trafik kazasının ardından kendini hiç bilmediği bir yerde bulan; adını, mesleğini, ailesini ve en önemlisi kendini bilmeyen bir adamın hikayesi.” Kitap piyasaya çıktığından itibaren satış listelerinde oldukça ilgi görmüştür.

   #3 Ray Bradbury – Fahrenheit 451

   İthaki Yayınları tarafından çıkarılan bu bilim kurgu romanının çevirisini Dost Körpe yapmıştır. Okuyucularını romanın karakterlerinin duygu durumu yansıtan cümleleri ile etkileyen bu kitabı severek okuyabilirsiniz. 2018 yılının en çok satan kitap listesine 3. sırada giren Ray Bradbury’nin Fahrenheit 451 isimli romanında kendi hayal gücünüzü de zorlayacaksınız.

    #4 Nilgün Bodur – Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

    Nilgün Bodur tarafından okuyuculara sunulan “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim” kitabı büyük yankı uyandırmıştır. Özellikle sosyal medyada, kitabın tanıtımı sırasında söylediği ve kitapta da geçen “En büyük intikam, intikamı bile düşünmemektir” cümlesi ile çok ilgi görmüştür. Okuyucular kitaba oldukça fazla ilgi göstermiş, en fazla okunan kitaplar arasında yerini almıştır.

     #5 İclal Aydın – Üç Kız Kardeş

     2018 yılının en çok satan 5 kitabı arasında yerini almış olan Üç Kız Kardeş Ayvalık’ta taş sokaklardaki eski evlerden birinde doğmuş olan Derya, Türkan ve Dönüş adlı üç kız kardeşin hikâyesini anlatmaktadır. Yazar İclal Aydın kitabının mutsuzluk hikâyesi olmadığını neşeli günleri anarak iyiliğe dönüşün, iyileşmenin yolculuğu olduğunu belirtmiştir.

     2018 yılında okunan kitapların arasında bunların dışında çok değerli başka yazarlarımızın eserleri de bulunmaktadır. Ahmet Ümit – Kırlangıç Çığlığı, Zeynep Selvili Çarmıklı – Pembe Fili Düşünme, Özgür Bacaksız – Bazı Yollar Yalnız Yürünür gibi kitapların satış sayıları da oldukça yüksektir.

      Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

      Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

      Yazar : Romantik07

      Bir cevap yazın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      Loading…

      0

      30 İlginç Bilgi – Bunları Biliyor muydunuz?

      Bu Belirtiler Siz de Varsa Dikkat! Karaciğer Yağlanması Olabilir