in

2019’un En Çok Beklenen ve Konuşulan Filmi |Joker Filmi

Joker Filmi Vizyona Girdi

Yılın en çok konuşulan ve ilk bilgilerin ardından en çok merak edilen filmlerinden biri olan Joker filmi, ülkemizde de vizyona hızlı bir giriş yaptı. Usta oyuncu Joaquin Phoenix tarafından ve hem çizgi roman hem de sinema dünyasının en psikopat karakteri olarak gösterilen Joker, ilk gösterime girdiği andan itibaren büyük beğeni toplamayı başardı. Gelin bu daha vizyona girmeden popüler olan filmin içeriğine birlikte bakalım.

Tanıdık Bir Karakterin Farklı Bir Aktör Tarafından Yeniden Canlandırılması|Joker Filmi

Batman filmleri sayesinde hayatımıza giren ve sinema tarihinin en kötü karakterleri arasında liste başında yer alan Joker’in Jack Nicholson ve Heath Ledger gibi isimler tarafından hayat verilmiş versiyonları da büyük beğeni toplamaya başarmıştır. Özellikle Heath Ledger’ın oyunculuğu pek çok uluslararası ödülle taçlandırılmış ve erken yaşta kaybettiğimiz bu genç aktöre olan sevgi bağımızı güçlendirmiştir. Şimdi ise karşımıza yepyeni bir isimle çıkan Joker, daha vizyona dahi girmeden evvel büyük beğeni toplamayı başarabildi.

Yerli Korku filmleri ve sinema haberlerini kaçırmamak için Haber bültenimize abone olmanızı tavsiye ederiz.

Joacquin Phoenix tarafından yeniden hayat verilen bu karakter Venedik Film Festivali’nin büyük ödülü olan Altın Aslan Ödülü’nü almaya hak kazandı. Phoenix’i başta Gladiator, Her, Signs ve You Were Never Really Here filmleri sayesinde tanıyan sinema tutkunları aktörün yeni Joker performansını da oldukça başarılı bulmuştur.

Başta ön yargılara yol açsa da Phoenix ve Joker sinema tarihine şimdiden damga vurmuş güzel bir yapıt olmayı başarmıştır.

Joker’i Joker Yapan Sebeplere Odaklanan Farklı Bir Bakış Açısı

Türkiye’de de 4 Ekim tarihinde vizyona giren bu çarpıcı filmin konusu aşina olduğunuz diğer Joker filmleri ile kıyaslandığında oldukça farklı. Çünkü psikopat ve korkutucu yapısı ile ön plana çıkan bu dünyanın en kötü karakterinin insani boyutunu da bu yeni filmde görmüş oluyoruz. Arthur Fleck isimli başarısız bir komedyenin annesi ve toplum ile olan ilişkisini konu edinen bu yeni filmde Arthur’un adım adım Joker olma yolunda ilerlemesini izliyoruz.

Yalnız bir hayat süren ve babasız büyüyen bir karakter olan Arthur’un tek amacı insanları güldürebilmek ve kalplere dokunabilmektir. Fakat toplum, Arthur gibi ucubelere hiçbir zaman kucak açmamıştır. Gördüğü zorbalıklar ve aşağılanmalar sonucunda psikolojisi iyice yıpranan Arthur’un artık Gotham kentinin suç dünyasına yavaş yavaş sürükleniyor olması kaçınılmazdır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Heysel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bebeğim şarkısı|ufuk Yıldırım

Bebeğim Şarkısı Bu Kez Ufuk Yıldırım’dan Geldi

Sanal Ortamda Flörtleşirken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar