in

25- 30 Bin TL Aralığında Alınabilecek En Uygun İkinci El Araba Önerileri

Araba almak, keyfe keder bir konu olmakla birlikte, belli parametrelere özen gösterilmemesi halinde yapılan yatırımın çöpe gitmesine neden olabilecek bir eylemdir. Satın alacağınız otomobilin sadece dış görünümü değil, mevcut kondüsyonu, kilometresi, kazaya karışıp karışmamış olduğu gibi hususları detaylı biçimde incelemek gerekmektedir. Satın alma sonrasında size çıkabilecek olası maliyetleri detaylı biçimde analiz etmelisiniz.

Tabii ikinci el otomobil seçimi için diğer önemli hususlar, transmisyon ve yakıt tipi seçimidir. Bu iki unsur araç fiyatını ciddi biçimde etkiler. Örneğin aynı model yılına ait bir otomobilin otomatik oluşu, fiyatında yaklaşık %20’lik artışa sebep olurken, yakıt tipi de yaklaşık aynı etkiye yol açar. İkinci el dizel otomobiller  bir miktar daha pahalıdır. Bunun yanında aracın hem dizel hem otomatik olması söz konusu ise, fiyatta neredeyse yarıya yakın artık söz konusu olacaktır. Her ne kadar en gelişmiş motor teknolojisi olarak tanımlanıyor olsa da, Hybrid ve elektrikli motorlar ise henüz yeterli ilgiyi görememektedir.

25-30 bin TL bandı açıkçası 10 yaş ve altında araçlar için daha doğru bir tercih olacaktır. 2019 yılı itibariyle, bayi satış fiyatı en düşük araç 74bin TL fiyatla satılmakta, aynı aracın 3 yaş ikinci eli 50 bin, 5 yaş ve 10 yaş arası olanları ise 35-40 bin TL bandında satılır. Dacia Logan markalı araç, uygun fiyatı ve Renault lisansı sebebiyle oldukça fazla rağbet görmektedir.

Tabii yalnızca bu araçları almanız şart değildir. Belli düzeyde hasarı kabullenebilirseniz, 2009 Model Renault Symbol aracı 30bin lira civarında bir fiyatla edinebilmeniz mümkün iken, bu fiyat aralığında alabileceğiniz otomatik vitesli araçlar, oldukça sınırlıdır.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir : Arabadaki Çizikleri Gidermek için Uygulanabilecek Yöntemler

#1 Cherry Kimo

Bu aralıkta satın alabileceğini en genç otomobil cherry kimo olacaktır. Boyutlarına aldanmayın, 5 kapılı bir hatcback olan araç, 1.3 litre benzinli motora sahiptir.

#2 Citroen C1

2007-2010 model yılı aralığında, kilometresi biraz yüksek Citroen C1 araçları 25-30Bin TL aralığında satın alabilmektesiniz.

#3 Peugeot 206

Benzinli ve otomatik seçeneklerinin yanı sıra dizel manuel seçenekleri 2009 model yılına kadar 35 bin TL’nin altında satın alınabilmektedir.

#4 Fiat Palio

Hem otomatik hem de manuel vitesli seçenekleri, model yılına bağlı olarak 30Bin lira seviyesine kadar çıkan Palio, fiat’ın en çok satan araçları arasında yer almaktadır.

#5 Ford Fiesta

2005 – 2009 model yılı aralığında, dizel ve manuel Ford Fiesta araçlar, ortalama 30-35Bin TL aralığındadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Steeward

Makyaj Nasıl Temizlenmeli? Kolay Makyaj Temizleme Yöntemleri

Gaz ve Şişkinlikten Kurtulmanın 11 Yolu