in ,

4 Adımda Asosyallikten Sosyalliğe

Arkadaşlar hayatımızın büyük bir parçasıdır. Hayatımızdaki seçimlerde iyi ve kötü anlarımızda kısacası hayatımızın her bölümde yer alırlar. Bazen arkadaşlarımızı seçerken tedirgin olabiliriz veya gözümüz korkabilir. Eğer kendinizi asosyal olarak görüyor ve sosyalleşebilmek için yeni arkadaşlıklar kurmak istiyorsanız bu yolları deneyebilirsiniz.

1.Dışarıda Daha Fazla Aktivitelere Katılın

Dışarıda insanları bir araya getiren bir sürü ortam bulunmaktadır. Örneğin çalışma atölyeleri gibi el becerilerini geliştiren kurslara katılın. Burada becerilerinizle birlikte arkadaşlarınızı da keşfedeceksiniz.

Elbette etrafınızda duyduğunuz doğum gün, yılbaşı kutlamaları gibi partiler vardır. Yeni kişilerle tanışma olasılığı en büyük yerlerdir partiler. Bu partilere katılın hem eğlenmenize bakın hem de yeni arkadaşlıklar kurmaya. İnternet son zamanlarda yeni arkadaşlıklar için kullanılan harika bir araçtır. Online arkadaşlık sitelerinde farklı nitelikli insanlarla tanışarak kendinize uygun yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

2.Kendinize Güvenin Ve “Merhaba” Deyin

Kendinizi dışarıda yeni toplulukların içine attıktan sonra tanışmak için birinin ilk adımı atması gerekir , çekinmeyin ve bunu ilk siz yapın. Daha sonra sohbetinizin devamlılığı için karşınızdaki kişiyle bir şeyler paylaşın ya da karşınızdakine sorular sorarak diyalog başlatmaya çalışın. Böylece oradaki mesafeyi yavaş yavaş kaldırmış olursunuz.

3.İletişim Halinde Olmak İçin Çaba Gösterin

Arkadaşlığınızın devam etmesi için iletişimin sürekliliği şarttır. Bu sürekliliği devam ettirmek için arkadaşlarınıza dışarıya çıkma teklifinde bulunun. İyi bir arkadaş olmak için illaki sık sık görüşmek gerekmez. Ayda bir kez veya haftada bir kez görüşebilmek arkadaşlık için yeterlidir. Ayrıca görüşmeleriniz boyunca samimiyetinizden vazgeçmeyin.

4.Arkadaşlarınızın Yanında Olun

Arkadaşlıklarımızda birbirimize destek olmak önemlidir. İmkanınız olduğu sürece arkadaşlarınızın yanında olun. Onlara destek olmak için onların sizden yardım istemesini beklemeyin. Onların ihtiyaçlarına göre zorunlu hissetmeden içinizden geldiği gibi onlara yardım edin. Emin olun başkalarını mutlu etmek hem size iyi gelecek hem de arkadaşlık bağınızı güçlendirecektir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kan Grubunuza Göre Beslenin Sağlıklı Kalın

Çikolata Kisti Kadınların Hayat kalitesini Düşürüyor