5 Adımda En İyi Uzaylı İstilası Filmleri

fikirsiz_5-adimda-en-iyi-uzayli-istilasi-filmleri

Film izlerken olağanüstü olaylar ile hayal dünyanızı genişletmek istiyorsanız En İyi Uzaylı İstilası Filmleri konusunda ufak araştırma yapmanız şart 🙂 Peki izlenebilecek en iyi uzay istilası filmleri hangileri ?

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu dünya dışı varlıkları merak etmekte ve araştırmaktadır. Özellikle geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan sonra dikkatler iyiden iyiye dünya dışı varlıklara yönelmiştir. Dünya dışı varlıklara ilginin artmasıyla birlikte insanların büyük bir kısmı da uzaylı filmlerini araştırmaya başlamıştır. Hal böyle olunca bizlerde sizler için en iyi uzaylı istilası filmleri listesini hazırladık. Peki, sizler için hazırladığımız bu özel listede hangi filmler var?  Sinema severler tarafından son derece merak edilen bu sorunun yanıtını gelin birlikte inceleyelim.

[irp posts=”12672″ name=”Karantina Sürecinde İzlenebilecek En iyi Yabancı Filmler”]

En İyi Uzaylı İstilası Filmleri

İşte etkileyici yönleri ile mutlaka izlenmesi gereken uzaylı istilası filmleri :

1-  Los Angeles Savaşı

 

18 Mart 2011 tarihinde vizyona giren Los Angeles Savaşı filmi, dönemin en iyi yapımlarından biri olarak biliniyor. Aksiyon sahneleriyle dikkat çeken filmin yönetmenlik koltuğunda ise Jonathan Liebesman ismi oturmaktadır. Son derece sıradan bir günü yaşayan Los Angeles halkı, gökyüzünden gelen acımasız güçle yüzleşecektir.

Ani bir şekilde başlayan olaylar ile mücadele eden bir grup asker ise bilinmeyen güce karşı amansız bir mücadeleye girişecektir. Film, gişede gösterdiği unutulmaz başarı sayesinde 211 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

2-  İşaretler

 

Yönetmenlik koltuğunda M. Night Shyamalan isminin yer aldığı İşaretler filmi, 2 Ağustos 2002 tarihinde vizyona girmiştir.  Dönemin en önemli yapımlarından biri olarak gösterilen filmin başrolünde ise Mel Gibson ismi yer almaktadır. Son derece sıradan bir çiftlik hayatına sahip olan Graham’ın hayatı tarlasında oluşan işaretler nedeniyle bir anda değişecektir.

 

Graham işaretleri çözmeye çalışırken küçük kızı da telsizle uzaylılar ile iletişime geçecektir. Son derece inanılmaz bir hikâye’ ye sahip olan filmin hasılatı ise 407 milyon dolar olarak açıklanmıştır.

 

3-  Kurtuluş Günü 2

En iyi uzaylı istilası filmleri listesinde yer alan Kurtuluş Günü 2 filmi, 24 Haziran 2016 tarihinde ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerin de vizyona girmiştir. Yönetmenlik koltuğunda Roland Emmerich isminin oturduğu film, gişede gösterdiği unutulmaz başarı sayesinde 389 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=jN-RL-U8a6M

20 Yıl önce yaşanan uzaylı istilasından ders alan insanoğlu dünyanın güvenliğini sağlayabilmek için aya üst kurmuştur. Üstte alınan yardım çağrısına cevap veren görevliler ise olacaklardan habersizdir. Zira uzaylılar bu kez daha güçlü bir şekilde dünyaya saldıracaktır…

4-  Dünyalar Savaşı

 

29 Haziran 2005 tarihinde vizyona giren Dünyalar Savaşı filmi, dönemin en çok hasılat yapan filmlerinden biri olarak bilinmektedir. Başrolünde Tom Cruise isminin yer aldığı yapım, gişede gösterdiği unutulmaz performans sayesinde 591 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Son derece sıradan bir New Jersey günün de aniden şiddetli bir fırtına başlar.

Fırtına ile birlikte düşen yıldırımlar ise hiç de sıradan değildir. Zira yıldırımların arasına saklanmış uzaylılar bir anda ortaya çıkacak ve dünyayı istila edecektir. Aksiyon sahneleri ile dikkat çeken filmin yönetmenlik koltuğunda ise Jonathan Liebesman ismi yer almaktadır.

5-  Geliş

 

En iyi uzaylı istilası filmleri listesinde yer alan Geliş filmi, 11 Kasım 2016 tarihinde vizyona girmiştir. Son derece dikkat çekici bir konuya sahip olan filmin yönetmenlik koltuğunda ise Denis Villeneuve ismi oturmaktadır. Sıradan bir hayata sahip olan Louise, her zaman olduğu gibi derse girmek için okula gider. Fakat bir terslik vardır.

Üniversite yönetimi aldığı ani bir karar ile dersleri iptal etmiştir. Olayın ciddiyetini anlayan Louise hemen haber kanalarını açar uzay gemilerinin dünyaya indiğini öğrenir. Ama ortada bir sorun vardır. Zira kendisi uzaylılar ile iletişime geçecek tek kişidir. Amy Adams isminin başrolünde oynadığı film, gişede gösterdiği başarıyla 203 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

 

En İyi Uzaylı İstilası Filmleri Bonus İçerik 5. Dalga

 

En iyi uzaylı istilası filmleri listesinde gösterilen 5.Dalga filmi, 2016 yılında vizyona girmiştir. 109 Milyon dolar gişe hasılatı elde eden filmin yönetmenlik koltuğunda ise J Blakeson ismi oturmaktadır. Ani bir şekilde dünyaya saldıran uzaylılar tam bir kaos ortamı yaratmıştır.

Elektromanyetik sinyaller ile iletişimi koparan dünya dışı varlıklar, dalgalar halinde insanoğlunu tehdit etmektedir. Her saldırı dalgasında daha güçlü bir şekilde saldıran uzaylıların 5.dalga da ise ne yapacağı son derece merak edilmektedir. Oldukça dikkat çekici bir hikaye’ye sahip olan filmin başrolünde ise Chloe Grace Moretz ismi yer almaktadır.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık