1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler

6G Teknolojisi Geliyor! Samsung 6G Hakkında Yeni Projelere İmza Atacak!

6G Teknolojisi Geliyor! Samsung 6G Hakkında Yeni Projelere İmza Atacak!
+ - 0

6G Teknolojisi yolda işte detayları ve Samsung’un yeni vizyonu ve adımları! Henüz 5G piyasaya tam anlamıyla çıkamamışken 6G teknolojisi üzerinde çalışmalar başlatıldı. Bu sefer adımlar Samsung tarafından geldi. Samsung bu teknolojiyi geliştirerek sunacağını ve farklı yenilikler getireceğini duyurdu. 6G Teknolojisi henüz 5G çıkmadan geliştirilmeye başlandı. Bu konuda aceleci bir davranış mı sergileniyor diye düşündüğümüzde aslında öyle olmadığını anlıyoruz.

6g geliyor! samsung 6g hakkında yeni projelere i̇mza atacak!

Yeni teknolojinin geliştirilmeye başlanması hemen çıkacağı anlamına gelmiyor önümüzdeki yıllar içerisinde 6G ile ilgili daha detaylı bilgiler paylaşılacaktır ancak çalışmalar yeni başladı.Samsung henüz bünyesinde yeterince 5G cihaz bulundurmazken 6G teknolojisi için kollarını sıvadı bile. Atılan bu adım teknolojinin ne kadar hızlı ilerlediğini gösterse de kimileri için endişe getirmekte. Hologram teknolojisini hayata geçirmek için adımlar atmak isteyen Samsung bu konuda ilk olacağından oldukça emin.

6G Teknolojisi Ne Kadar Hızlı Gelebilir?

6g teknolojisi ne kadar hızlı gelebilir?

6G Teknolojisi ne kadar hızlı gelebilir? Samsung 6G teknolojisi için gerekli çalışmaları geçtiğimiz yıl mayıs ayında başlatmıştı aslında. Mayıs ayında Samsung Research yapılanmasını kurarak teknolojik gelişmeleri hızlandırmayı amaçlayan Samsung günümüzde 6G teknolojisine el atmış durumda. Bu konuda mühendisleri neredeyse son hız çalıştıran Samsung oldukça hızlı bir şekilde 6G teknolojisini getirmek istiyor.

6g teknolojisi ne kadar hızlı gelebilir?

Samsung gelişmiş araştırma merkezi başkanı 5G teknolojisi henüz çıkmadan yapılan bu adımın yanlış olmadığını hatta geç bile kalındığını dile getirdi. Yeni bir teknolojinin çıkmasının ortalama olarak 10 Yıl gibi bir zaman aldığını göz önünde bulundurduğumuzda kendisinin dedikleri oldukça mantıklı geliyor. Samsung’da bu şekilde düşünmüş olacak ki attığı adımlar bu yönde. 5G Bağlantı teknolojisi bu yılın sonlarına doğru ilk olarak New York da kullanıma sunulacak. Dilerseniz konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için New York 5G’yi nasıl erişilebilir ve uygun hale getirecek yazımızı okuyabilirsiniz.

6g teknolojisi ne kadar hızlı gelebilir?

Araştırmalarımızı endüstriyel alanlar ve eğlence alanları üzerinde sürdürüyoruz şeklinde açıklama ekleyerek konuşmasına devam eden gelişmiş araştırma merkezi başkanı. Yeni teknoloji ile hologram yapıları hayata geçirebileceklerini de söyledi.

6G’ye Neden İhtiyacımız Var?

6g’ye neden i̇htiyacımız var?

6G’ye neden ihtiyacımız var? Gelişmiş teknolojinin nimetlerinden yararlanabilmek için bazı gelişimler kat etmemiz gerekiyor. 6G de bunlardan birisi XR yani geliştirilmiş gerçeklik, Mobil hologram, dijital replikalar ve benzeri teknolojik gelişmeleri kullanabilmek için 20GBPS hızından daha hızlı bir aktarım oranına sahip olmamız gerekiyor. 5G teknolojisi üst limit olarak 20GBPS hız sunuyor. Ancak bu teknolojik gelişmelerden yararlanabilmek için bu üst limitten daha fazlasına ihtiyacımız var.

6g’ye neden i̇htiyacımız var?

6G Teknolojisi ile birlikte alt limiti 100GBPS olan internet hızları alınmak isteniyor. Alt limiti 100GBPS olan internet hızları ile hologram ve benzeri teknolojileri hayata geçirmek oldukça mümkün halde olacak. Anında görüntü ve veri aktarımı teknolojisinin çalışması için gereken en önemli şey oldukça hızlı bir internet.

Yorum Yap