1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler

Adrenochrome Nedir? Gençlik Aşısı Mı Yoksa Uyuşturucu Mu?

Adrenochrome Nedir? Gençlik Aşısı Mı Yoksa Uyuşturucu Mu?
0

Adrenochrome Türkçe karşılığıyla adrenokrom vücutta heyecan sonucunda salgılanan adrenalin hormonunun oksijenle birleşmesi sonucu oluşan bileşiktir. Tıbbi olarak kullanım amacı ise açık yaralardan akan kanın pıhtılaştırmasını hızlandırarak kan kaybını önlemektir. Bunun yanında kanın pıhtılaşmasını sağlayan yağların sentezlenmesinde kullanılır.

Wayfair İddiası ve Adrenochrome İlişkisi Nedir?


Geçen günlerde Twitter’da Amerika’nın en büyük online ticaret sitesi olan Wayfair üzerinden çocuk ticareti yapıldığı iddia edildi. Sitenin ev eşyası satıyor şekilde gözüküp çocuk ticareti yaptığı iddia edildi. Peki bununla Adrenochrome arasında nasıl bir ilişki bulunmaktadır?

Adrenochrome iddia edildiğine göre insan vücudundan elde edilmektedir. İnsanlara işkence sonucunda adrenalinin yükseldiği ve bunu sonucunda insan canlı iken ense kökünde şırınga ila alındığı iddiası bulunmaktadır. Elde edilen bu ürünün de ölümsüzlük iksiri olduğu ve müthiş bir şekilde bağışıklık sistemini güçlendirdiği iddia edilmektedir. Covid-19 salgının daha gündemini kaybetmediği bugünlerde bu iddia da ilginçtir.

Adrenochrome Nedir? Gençlik Aşısı Mı Yoksa Uyuşturucu Mu? |Güncel Haberler

Günümüzde bu madde onaylanmış bir ilaç türü değildir. Fakat günümüzde bu madde sentez olarak mevcuttur. Araştırmacı kişilere satılmaktadır.

Wayfair Yetkileri ise bu iddiaları yalanladı. Bu ürünlerin endüstriyel ürünler olduğunu söyledi. Söz konusu ürünlerin tedarikçilerinin koyduğu fotoğraflarla fiyatlar arasındaki uyuşmazlığı kabul etti. Tedarikçilerin ürünleri doğru şekilde tasvir etmeleri için resimlerin kaldırıldığını ifade etti.

Filmler Ve Adrenokrom

https://www.youtube.com/watch?v=BkVXK0yDRVQ

Bu maddenin bu şekilde elde edildiği yani işkence sonrasında insandan elde edildiği iddiası nasıl ortaya çıkmıştır. Aslında bu fikir kitap, film ve dizilerin bir ürünüdür. İlk defa Hunter S.Thompson isimli bir yazarın 1971 yılında yayımladığı bir romanında bundan bahsedilmektedir. Daha sonra bu roman filme uyarlanmıştır. Daha sonra filmin yönetmeni yaptıkları canlandırmanın abartı olduğunu ve aynı isim taşıyan bir maddeden haberdar olmadıklarını bunun tesadüf olduğunu söylemektedir.

Film ve dizilerde bu maddenin adının geçmesi bu kitaptan uyarlanan film ile son bulmamaktadır. 2008 yılına geldiğimizde Lewis isimli televizyon dizisinin il bölümünde canlı bir kurbandan adrenokrom elde etmek için adrenalin bezi toplanmaktadır.

Cesur Yeni Dünya kitabının yazarı Huxley’in 1962 yılında yazdığı algı kapıları kitabında da bu maddenin adı geçmektedir. Bu kitapta da meskaline benzer etkileri olduğu iddia edilmiştir.

Adrenochrome Beyne Etkisi

adrenochrome-nedir-genclik-asisi-mi-yoksa-uyusturucu-mu1

1950 li yıllarda yapılan araştırma Adrenokrom maddesinin düşence bozukluğu gibi rahatsızlıkları tetiklediği bulgularına ulaşılmıştır. Fakat bu az sayıda insan üzerinde yapılan çalışmalar sonucu ulaşılan bir bulgudur.

Fakat daha sonra Şizofreni hastalarında Adrenochrome maddesine rastlanılmadığı ortaya çıkmıştır. Bu yüzden bu maddenin düşünce bozukluğuna yol açtığı teorisi gücünü yitirmiştir. Muhtemelen Huxley’in kitabını yazdığı tarihe baktığımızda bu ilk çalışmaları baz alarak yazdığı düşünülebilir.

Adrenochrome Nedir? Gençlik Aşısı Mı Yoksa Uyuşturucu Mu? |Güncel Haberler

En nihayetinde günümüzde bu maddenin insan üzerindeki etkilerini net bir şekilde ortaya koyan bilimsel bir çalışma bulunmamaktadır. Fakat iddialar bu madenin Dünyada bir takım elit kimseler tarafında kullanıldığı yöndedir. Amacı ise genç kalmak ve hastalıklara karşı direnç sağlamak olduğu iddia edilmektedir. Bu maddenin de çocuk ticareti soncunda elde edildiği ve elit kişilere karaborsadan satıldığı iddiaları sürmektedir.

adrenochrome-nedir-genclik-asisi-mi-yoksa-uyusturucu-mu3

Bu iddialara karşın Adrenochrome Kimyasal araştırmalar şirketleri tarafında yasal bir şekilde satılmaktadır. İlginç olanı ise 25 miligramının 50 dolar gibi bir fiyata satılmasıdır. Çin merkezli bir laboratuvar ise %98 saf adrenokrom maddesinin 25 miligramı 129 dolardır.

Kısacası kimileri tarafından uyuşturucu maddesi kimileri tarafından da gençlik aşısı diye adlandırılmaktadır.  Adrenochrome maddesinin insan üzerindeki etkileri bilim insanları tarafından net ortaya konulana kadar bu teoriler sürecektir.

 

 

 

 

Yorum Yap