in

Adriana Lima’nın Özel Makyaj Sırları

Kusursuz makyaj ve güzellik denildiği zaman akla direkt olarak Adriana Lima geliyor. Lima, katıldığı törenlerde, davetlerde, kırmızı halıda ve her yerde, ortama en uygun olan makyajlarıyla karşımıza çıkıyor. Makyajının her zaman taze, herhangi bir hata içermediği ve ışıltılı olduğu görülüyor. Peki, Lima bunu nasıl yapıyor? Makyajında hangi güzellik sırlarını saklıyor?

Tenini Çok İyi Tanıyor

Adriana Lima, makyaj konusunda önce kendini vücudunu tanıyarak yola çıkmış. Ten renginin ne olduğu, ten rengine en iyi hangi fondötenin gideceği konusunda iyi bir araştırma yapmış. Sonuç olarak da vücudunda kusursuz bir makyajla karşımıza çıkmış yıllarca. Elmacık kemiklerinin çok iyi kullanan Lima, elmacık kemiklerinin üstüne her zaman aydınlatıcı uygular ve yanaklarına da biraz pembelik katar. Bu sayede yüz hatlarını daha belirgin bir hale getirir.

Bakışların Önemini Biliyor

Lima her zaman için dumanlı göz makyajını tercih ediyor. Gözlerini ve bakışlarını daha çok ön plana çıkaran Lima, bu konuda geniş bir far paleti envanterine sahip. Her zaman için de sevdiği tonlara yatırım yapıyor ve açık tonlar daima bu konuda öne çıkıyor. Harika bir göz makyajı için kaşların da ne kadar önemli olduğunu biliyor. Bu nedenle kaş rengine en uygun olan kaş pomadını kullanıyor. Kaşlarının arasını doldurarak, gözlerine belirginlik katıyor ve maskarayı adeta bir silah gibi kullanıyor. Göz kalemiyle birlikte maskarayı o kadar uyumlu kullanıyor ki gözleri hacim kazanıyor ve bu sayede çok etkileyici bakışlara sahip oluyor. Genel olarak da “Maybelline New York Lash Sensational Intense Black” maskarayı tercih ediyor.

Son Hamlesi: En Doğru Ruj!

Yüz makyajıyla, göz makyajıyla ve makyajının geneliyle uyumlu olan ruj seçimi, belki de Adriana Lima’nın en önemli güzellik sırlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Adriana ruj seçimi her zaman o kadar doğru yapıyor ki hem çok doğal hem de etkileyici bir dudakla karşımıza çıkıyor. Bu konuda ise genel olarak mat nude tonlarda ve ten rengiyle uyumlu olan bir ruj tercihi kullanıyor.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yabancı Dil Öğrenmenin 10 Kolay Yolu

Müzik Hakkında Bilinmeyen 6 Bilimsel Gerçek