Alternatif Tıbbın Göz Bebeği Refleksoloji

Alternatif Tıbbın Göz Bebeği Refleksoloji

Alternatif Tıbbın Göz Bebeği Refleksoloji

Alternatif tıp seçenekleri arasında önemli bir yeri olan Refleksoloji nedir? Ayak masajı hangi tekniklerle yapılmalıdır? Hangi hastalıklara karşı iyi gelebilir?

Alternatif tıp insanlara doğal yöntemler ile tedavi imkanı sunabilen ve çeşitli yöntemlerle uygulanan bir sağlık alanıdır. Bu bakımdan mühim olan alternatif tıp tekniğini uygulayacak kişilerin muhakkak işinin ehli olması, gelişi güzel bilgilerle sadece işi sahibi olmak amacı ile bu işe kalkışmış olmaması gereklidir.

En sık uygulanan alternatif tıp seçenekleri arasında yer alan refleksoloji nin çıkış yeri uzak doğudur. Refleksoloji, vücuttaki gerilimden kaynaklı ortaya çıkan rahatsızlıkların ve özellikle nörolojik açıdan ortay çıkan hastalıkların, ayak altında belirli noktalar üzerinden masaj tekniği ile tedavi edilmesidir.

Ortalama 5 bin yıllık tamamlayıcı tıp hikayesi ile, bedende bulunan enerjinin serbest akışını düzenlemek adına uygulanan en etkili ve zararsız yöntemdir. Hiç bir şekilde elektronik cihaz ve benzeri alet kullanılmadan sadece masaj yolu ile uygulanır.

5 Nokta Özelliği Olan Ayakkabılar Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Refleksoloji Uygulaması Nasıl Yapılır? Ayak Refleksoloji Noktaları Nelerdir?

Refleksoloji| Alternatif Tıbbın Göz Bebeği Refleksoloji |Sağlıklı Yaşam

Ayak altında belirli refleksoloji noktaları vardır. Bu noktalara yeterli ve gerekli ölçüde basınç uygulanır ve enerji akımı sağlanır.

Uygulamanın yapıldığı kişi rahat bir yere oturtularak ayaklarını düz şekilde uzatması isteniyor. Kişinin refleks noktasına basınç uygulandığında hastalık bulunan bölgenin olduğu noktaya gelindiğinde hafif bir acı hissetmesi çok doğal bir tepki olarak görülmektedir.

Refleksoloji ayak masajı seansı boyunca refleks noktalarının tamamı gerekli basınçlarla uyarılır ve bu şekilde vücutta sıkışan ya da etkisiz kalan enerjinin açığa çıkması sağlanır.

İlginizi Çekebilir:   Biyolojik Yaşınız İle Vücut Yaşınız Aynı mı? Hemen Vücut Yaşınızı Hesaplayın

Refleksoloji tekniği, 6 aya kadar olan gebeliklerde, kanser, kalp ve damar hastalarında, varis hastalarında ve şeker hastalarında tavsiye edilmemektedir. Özellikle de işin ehli olmayan, ayak anatomi bilgisi olmayan kişilerce yapıldığında yarardan çok zararı olduğu kesinlikle unutulmaması gereklidir.

Refleksoloji Hangi Hastalıkların Tedavisinde Uygulanır? Refleksoloji Nedir Ne İşe Yarar?

Stres kaynaklı, özellikle nörolojik bozukluklarda oldukça etkili bir yöntemdir. Başlıca tedavide etkin olduğu hastalıklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Anksiyete
 • Panik atak
 • Depresyon
 • Bel-boyun fıtıkları
 • Otizm
 • Felç
 • Migren
 • Hormonel rahatsızlıklar
 • Romatizma
 • Astım
 • Hazımsızlık
 • Adet öncesi ağrıların giderilmesinde yüzde 45’ lere varan etkisi vardır.

Kişi bunun için öncelikle eğitim almalıdır. Kendi kendine refleksoloji nasıl yapılır sorusuna cevap vermek zor olabilir. Çünkü ayakta birçok nokta yer almaktadır. Doğru noktayı da ancak uygulamalı şekilde görmeniz mümkündür.

Daha
1 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifrenizi mi unuttunuz?

Hesabınız yok mu? Kayıt ol

Şifrenizi mi unuttunuz?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Privacy Policy

Koleksiyona Ekle

No Collections

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.