Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Burada

ameliyatsiz-burun-estetigi-burun-dolgusu

Burun yüz de, ilk göze çarpan, yüz ifadesini sağlayan, fonksiyonları açısından da önemli organlardan biridir. Yüz de estetik bir burun, yüz ’ün kusurlarını kapattığı gibi, kusurlu bir yüz ’de de güzel bir görüntü oluşturmaz.  Bu nedenle, kusurlardan dolayı, kişi kendini rahatsız hissediyorsa ameliyatsız burun estetiği önemlidir. Görsel, estetik görüntü dışında, burun insan vücudunda çok önemli işlevleri olan organlardan biridir.

Burun estetik ameliyatları, kişide deviasyon adı verilen, rahat nefes alamama durumlarında daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle iki operasyon genellikle bir arada yapılmaktadır. Salt estetik kaygısıyla burun ameliyatı düşünülüyorsa, operasyona gerek kalmadan son teknolojik yöntemlerle kısa sürede yapılmaktadır. Burun dolgusu, başarılı plastik cerrahlar tarafından, burun’ da ki kusurları estetik bir görüntü sağlayarak yapılmaktadır. Bu uygulama, riski olmayan, daha ekonomik ve iyileşmek için zamana ihtiyaç duyulmayan bir uygulamadır. Burun şekli ve biçimiyle ilgili sorun yaşayan kişilerin rahatlıkla tercih edeceği bir işlemdir.

Burun Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler

Ameliyatsız Burun Dolgusu Uygulaması Nedir?

Burun dolgusu uygulaması, burun ’da bulunan kusurları medikal malzemeyle doldurarak estetik biçim verilerek yapılmaktadır.  Ameliyatsız burun estetiği, öncelikle son derece ekonomik, genel anestezi riski olmadan, ağrısız, acısız ve kısa sürede yapılabilen bir işlemdir. İşlemin başından sonuna kadar kesi işlemi yapılmadığından iyileşme kısa sürede gerçekleşmektedir.  Yalnızca çok hafif morluk ve kısa süreli ödemler dışında hiçbir komplikasyonu bulunmamaktadır. Burun estetiğinin tam olarak ortaya çıkması ödem ve morlukların geçmesinin hemen ardından olmaktadır. Ameliyatsız burun estetik uygulaması fiziksel gelişimini tamamlamış her kişiye yapılmaktadır.  Sıfır risk taşıması, uygulamanın en fazla tercih edile sebeplerinden biridir.  Uygulama yalnızca estetik tercihle yapılmakta, deviasyon problemi olan hastalar bu uygulama için uygun değildir.

Ameliyatsız Burun Estetik İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle belirtmek gerekirse ameliyatsız burun estetiği cerrahi bir operasyon değildir. Neşter kullanılmaz, dolayısıyla kesi ve kan olmaz. Lokal anestezi ile acısız kısa sürede yapılan bir işlemdir. Medikal dolgu malzemesiyle önceden ne yapılacağı belirlenmiş bölgeye uygulanan dolgu ile buruna estetik görüntü ve şekil verilerek uygulanır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Yan Etkileri ve Riskleri Nelerdir?

Ameliyatsız burun dolgusu ya da burun estetiği, son derece güvenli ve hiçbir risk taşımaması açısından sağlıklı bir uygulamadır. İşlemin ardından çok nadir olarak kanama ve alerjik reaksiyonlar görülebilir.  Uygulama cerrahi operasyon gibi kalıcı değildir. Maksimum 2 yıl sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. İşlem sonrası deviasyon problemi yaşanmaz. Ameliyatsız burun estetik işlemi, cerrahi operasyondan daha avantajlı olduğu söylenmektedir. Yerçekiminin olumsuz etkisi ile tekrar dolgu malzemesi uygulanarak her zaman estetik bir görüntüye kavuşmak mümkündür.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık