in

Amerika’nın Ve Dünyanın En Gizemli Bölgesi: 51. Bölge

Dünya üzerinde komplo teorilerinin odağı haline gelen 51. Bölge yalnızca Amerikan vatandaşları tarafından değil tüm dünya vatandaşları tarafından da merakla takip edilen bir bölge olmuştur. Büyük bir gizlilik ile yürütülen bu bölge Amerika’nın büyük bir askeri üssü olarak geçer. Fakat bu bölgenin neden bu kadar önemli olduğu ve bölgede yapılan işlerin ne olduğu büyük bir muammadır. Hatta bölgeye yaklaşmak da bir o kadar yasak ve tehlikelidir. Tum bu durumlar da 51. Bölge komplo teorileri ortaya atılmasına neden olmuştur.

51. Bölge Hakkında Bilinen Gerçek Detaylar

 

51. Bölge, Las Vegas taraflarında yer alan Nevada Test Sahası ile çevrelenmiş bir alandır. Bu alana sivil kişilerin girmesi kesinlikle yasaktır. Alana izinsiz girmeye çalışan kişiler askeri kuvvetler tarafından ateş edilerek öldürülebilir. BU durum tamamen yasal bir durum olarak insanların bilgisine sunulmaktadır. Bölgenin yaklaşık olarak 30 mil etrafında herhangi bir insan hareketliliğinin olmaması gerekmektedir. Bölgeye yaklaşmak üzere olan kişiler bölge korunmasında görev alan bekçiler tarafından uyarılır. Eğer bu uyarılar dikkate alınmazsa bu kişiler hakkında cezai işlemler başlatılır. Bu cezalar para cezası ve tutuklanmaya kadar gidebilir.

Bölgeye girişin bu denli yasak olması ve yüksek güvenlik önlemleri bölgenin gizeminin daha da artmasına neden olmuştur. Üstelik belli bir süre zarfına kadar Amerika tarafından böyle bir bölgenin varlığı dahi dillendirilmemekte ve inkar edilmekteydi. Ayrıca 51. Bölge Google Earth üzerinden kontrol edildiğinde de sansürlü bir şekilde gözükmektedir. Tüm bu durumlar da insanlar tarafından çeşitli komplo teorilerinin ortaya atılmasına neden oluyor. Elbette bölge ile ilgili en büyük komplo teorisi ise uzaylı varlıkların bölgede varlığını sürdürüyor olduğudur.

51. Bölge Hakkında Ortaya Atılan Komplo Teorileri

51. Bölge, pek çok sinema filmine ve diziye konu olmuş bir gizemli alandır. Bölge hakkında ortaya atılan pek çok teori mevcuttur. Bu teorilerin başında da uzaylılar gelir. Bu teorinin başlangıcı da şüphesiz 1947 tarihine dayanır. Bu tarihte bir kurtarma pilotu esrarengiz bir şekilde hareket eden 9 tane yabancı ve yuvarlak cisim gördüğünü bildirir. Bu bildiriden sonra Rosewell Kasabası şerifi tarafından kasaba yakınlarına tanımlanamayan bir uçağın düştüğü haberi iletilir. ABD askerleri tarafından kaldırılan uçak enkazının da aslında bir UFO’ya ait olduğu ve şu anda 51. Bölge’de bulunduğu söylenmektedir.

Bir diğer teori ise Soğuk Savaş döneminde inşa edilen bölgenin Sovyet silahlarının ve gizli şifrelerinin çözüldüğü yer olarak kullanıldığı hakkındadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Heysel

İnternet Alışverişleriniz İçin Altın Değerinde 5 Tasarruf Tüyosu

Renklerin Dilini Öğren Hayata Bakış Açın Değişsin