1. Ana Sayfa
  2. Eğlence

Antalya Türk-Rus Klasik Müzik Festivali 7 Mayıs Da Başlıyor

Antalya Türk-Rus Klasik Müzik Festivali 7 Mayıs Da Başlıyor
0

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Türk-Rus Klasik Müzik Festivali, 7-11 Mayıs tarihleri arasında Antalya, Side Antik Tiyatrosu’nda Klasik müzik ustaları ile müzikseverleri bir araya getirecek.

2019 yılının “Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı” olması sebebi ile bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Festivalin ev sahibi Antalya olacak.

Side Antik Tiyatrosu’nda 7-11 mayıs arasında gerçekleştirilecek festivalde Rusya’yı Moskova Virtüözleri Oda Orkestrası ve orkestra şefi Vladimir Spivakov, Bolşoy Tiyatrosu solisti soprano Anna Aglatova, flüt ustası Sergey Juravel ve akordeon sanatçısı Nikita Vlasov temsil ederken Türkiye’yi ise Türk piyanist ve besteci Fazıl Say temsil edecek.

6 Binden fazla konuğun katılmasının beklendiği “Türk-Rus Klasik Müzik Festivali” programında, Rus besteciler Pyotr Çaykovskiy ve Dmitriy Şostakoviç, Türk maestro Nevit Kodallı ve diğer bestecilerin eserlerinin yer aldığı 3 konser gerçekleştirilecek.

Antalya Türk-Rus Klasik Müzik Festivali 7 Mayıs Da Başlıyor |Eğlence Antalya Türk-Rus Klasik Müzik Festivali 7 Mayıs Da Başlıyor |Eğlence

Antalya Türk-Rus Klasik Müzik Festivali 7 Mayıs Da Başlıyor |Eğlence

Bu Yazıda Neler Var

Biletler, Biletix’te satışta

Türk Rus Klasik Müzik Festivali’nin biletleri yurt içinde ve yurt dışında Biletix’te satışta. Konser biletleri , Biletix gişelerinden ya da www.biletix.com adresinden alınabilir.

instagram.com/turkishrussianfestival

facebook.com/turkishrussianfestival

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap