1. Ana Sayfa
  2. Bugün TV de Ne Var

Apple TV Plus Orjinal Filmleri Önce Sinemada İzlenecek

Apple TV Plus Orjinal Filmleri Önce Sinemada İzlenecek
2
+ - 0

Apple tarafından internet üzerinden dizi ve film izleme platformlarına bir yenisi daha ekleniyor. 2019 Kasım ayı itibariyle kullanıma açılacak olan Apple TV Plus, geniş kapsamlı içeriği ve kendi bünyesinden çıkan orijinal içerikleriyle Netflix ve Disney+ gibi online platformlara rakip olacak. Firma tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamalarda ise Apple TV Plus, orijinal içeriklerini önce beyaz perdede gösterime sokmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Dizi Sektörüne El Atıyor

Apple Tv Plus Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

İçlerinde dünyaca ünlü Amazon ve Hulu gibi yapımlarından olduğu bir TV izleme platformu olan Apple TV , pek çok online TV platformundan daha kapsamlı içerikler sunuyor. Bunların yanı sıra kendi orijinal içeriklerine de ağırlık verecek olan bu yeni TV portalı kısa bir süre sonra kullanıma açılacak. Bu portalda izleyiciler yalnızca izlemek istedikleri kanallara ödeme yapacaklar ve bu kanallarda yayınlanan içerikleri indirme hakkına sahip olabilecekler. Abonelik sistemi ile hizmet verecek olan bu platformun internetsiz ortamda kullanılabilmesi de mümkün kılınacak.

Orijinal Film İçerikleri Önce Beyaz Perdede Gösterime Girecek

Apple TV +’ı diğer platformlardan ayıran en önemli özelliklerden biri de orijinal içeriklerin önce beyaz perdede gösterime gireceği gerçeği. Platform üzerinde üretilen orijinal filmler platformda yayınlamadan evvel beyaz perdede sinemaseverlerle buluşacak. Bu sayede firma, hem sinema salonlarından gelir elde edebilecek hem de çekilen filmlerin uluslararası yarışmalara ve festivallere dahil olması sağlanacak.

İlginizi Çekebilir : Netflix’ın Orijinal Türk Dizilerini İncelemeye Aldık

Geçtiğimiz yıllarda Cannes Film Festivali kapsamında gösterime giren Netflix orijinal filmleri büyük tepki toplamış ve beyaz perdede gösterime girmeyen filmlerin yarışmada yer almaları yasaklanmıştı. Apple TV Plus da Cannes gibi köklü festivallerde yarışabilmek ya da prömiyer yapabilmek adına bu yola girmiştir.

Yorum Yap