in

Arabadaki Çizikleri Gidermek için Uygulanabilecek Yöntemler

Gözü gibi baktığı arabasında nerden geldiği belli olmayan bir çizik görmeyi hiç bir sürücü sevmez. Yorucu bir mesaiden sonra trafikle boğuşup sonunda aracınızı boş bir yer bulup park ettiniz . Ertesi gün sabah park ettiğiniz arabanızda koca bir çizik var. Belki acemi bir şöför belki bir sokak hayvanı belki çocukların oynadığı oyuncakların sebep olabileceği bu çizikler için moralinizi bozmayın.

Aracınızdaki Çiziğin derinliğine bakın

Araç boyaları 4 ayrı katmandan meydana gelir. Çiziğin hangi katmanda olduğu onu silip silemeyeceğiniz konusunda en önemli detaydır. Bunu anlayabilmek hiç de zor değildir. Yapmanız gereken tırnağınızı çiziğin üzerinden dik bir şekilde geçirmektir tırnağınız takılmıyor çizik üzerinden kayıyor ise bu çiziği kendiniz halledebilirsiniz . Fakat tırnağınız takılıyorsa bir oto tamircisine gitmenizi öneriyoruz.

Öncelikle otomobilinizi yıkayın.

Kirli bir otomobilde çizikleri temizlemek isterken daha fazla çiziğe sebep olmanız çok yüksek bir risktir. Önce arabanızı yıkayıp kurulayın. Sonra ise çizilen yeri suyla ıslatın.

Çiziğin Derinliğe göre zımpara kullanın veya cila kullanın

Eğer çizik derinliği çok hafif ve yüzeydeyse sadece pasta cilası ile çiziği silebiliriz . Ancak eğer çizik orta ise 2000p; ağır ise önce 1500p sonra 2000p zımparayla çiziğin bulunduğu yüzeyini zımparalamanız gerekiyor. Zımparalayarak çizik ile etrafındaki boyanın derinliğini eşitleyebilirsiniz.

Cila

Pasta cilayı aracınızın çizilen bölgesine güzelce yaydıktan sonra cila makinesini en düşük ayarda çalıştırarak 15 saniye kadar cilayı zemine yayın. Daha sonra yüksek bir hıza getirerek yavaşça ovalama hareketi yaparak cilalayın. 1 dakikalık aralarda yüzeyi sık sık kontrol edin. Eğer şanslıysanız 5 dakika içinde çizikten eser kalmayacaktır. Eğer uygulama yaptığınız yüzey çok fazla ısınırsa yüzeyi soğuk su ile soğutmanız gerekir.

Bunun yanı sıra halk arasında kulaktan kulağa dolaşan bazı çizik giderme yöntemleri vardır , cif kullanarak, vazelin kullanarak yada diş macunu bu yöntemlerden bazılarıdır. Bu yöntemler denenebilir ancak başarılı olma ihtimali çok düşüktür. Bu sebeple kullanmanızı önermiyoruz. Aracınızı güvenilir bir oto tamircisine emanet etmelisiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Asperger Sendromu ve Otizm Sendromu Arasındaki Farklılıklar

İsmail YK – Hep Seninle Olmak youtube da 4.4 milyon izlenmeye ulaştı