in

Aslan Kral’ın Yeni Versiyonu : The Lion King 2019

Disney tarafından yaratılan ve büyük küçük herkes tarafından büyük bir beğeni toplayan The Lion King (Aslan Kral) ülkemizde ilk kez 1994 tarihinde vizyona girmiştir. Animasyon filmler arasında oldukça önemli bir yere sahip olan bu dokunaklı filmin yeni versiyonu da yine Disney tarafından yeniden çekilmiştir. 19 Temmuz 2019 tarihinde vizyona girecek olan The Lion King 2019 hakkında kapsamlı bilgilere bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Game Of Thrones’un Merakla Beklenen Devam Dizisi

The Lion King 2019 da Dokunaklı Bir Hikaye

 Dünyada pek çok kişi tarafından izlenen ve oldukça duygusal bir hikaye yapısına sahip olan The Lion King, özellikle 90’lı yılların en sevilen filmleri arasında yerini almıştır. Animasyon formatında çekilen bir Disney filmi olan Aslan Kral, yavru aslan Simba’nın başına gelen olayları konu edinmektedir. Ormanın kralı olan babası Mufasa’nın kanatları altında büyüyen ve babasından sonra yeni kral olacak olan Simba, çok geçmeden amcası Scar tarafından büyük bir acının içerisine sürüklenir. Amca Scar, kral olma hayalleri kuran oldukça hırslı bir aslandır ve bu hırsı ile ağabeyi Mufasa’nın ölümüne neden olur. Babasını acı bir şekilde kaybeden Simba ise yine amcası tarafından uzaklara sürgüne gönderilir. Bu korkunç hadiselerden sonra Simba’nın tek amacı krallığına geri dönmek ve amcası Scar’dan babasının intikamını almak olacaktır.

The Lion King 2019 | Aslan Kral’ın Yeni Versiyonu

 Çağımıza uygun animasyon teknikleri ile yeniden çekilen bu efsane filmin görselleri eleştirmenler tarafından da oldukça büyük bir beğeni almıştır. 1994 yılından 2019 yılına kadar geçen süre zarfında gelişen animasyon teknolojisi ile filmin orijinal hikayesine hiç müdahale etmeden daha gelişmiş görseller kullanılarak çekilen bu yeni versiyon 90’lı yıllarda Aslan Kral ile büyüyen pek çok kişiye büyük bir nostalji hissi yaşatacak.

 

 

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Heysel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Nintendo Swıtch Lite Hakkında Bunları Biliyormusunuz!!!

Yapay Zekâ İle Nereye?