in

Astrolojiyle İlgilenen İnsanlar Günahkar Mıdır?

Günah kavramına birçok farklı tanım getirebiliriz, özet olarak bahsetmemiz gerekirse günah; dini kitaplarda geçen ‘yanlış’ davranışlardır. Yapılan eylem kendinize ya da bir başkasına olumsuz etki yaratıyorsa büyük çoğunlukla günah olarak kabul edilir.

Astroloji İle Gelecek Tahmini

Günümüzde popüler kültürde de sıkça kullanılan astroloji kelimesi birçok insan için diğerlerinden daha fazla anlam ifade eder. Kimisi için geleceği tahmin eden bir falcı kimisi için de fazla ciddiye alınmaması gereken yıldız bilimi. Yunan kökenli olan bu kelimenin sözlük anlamı yıldız manasında ‘astro’ ve bilgi anlamına gelen ‘logos’ kelimelerinin birleşiminden oluşur. Yıldızların, gök cisimlerinin insan karakteri üzerindeki etkilerini konu alır. Birçok insan tarafından bilim olarak kabul edilmese de farklı kaynaklarda ‘yıldız bilimi’ olarak rastlanır.

Neredeyse her insan hayatında bir defa da olsa bu konuya ilgi duymuş, göz ucuyla da olsa kendi burcunu merak edip, burç yorumlarını okumuştur. Her insan kendisi hakkında objektif bir gözün neler düşündüğünü bilmek ister. Astroloji tam olarak bu noktada devreye giriyor.

Okumanızı tavsiye ederiz : Kaderin Yazılması İle Sirius Yıldızı Arasındaki İlişki ve Kadim Medeniyetler İçin Önemi 

Astrolojiyle İlgilenen İnsanlar Günahkar mıdır?

İnsan vücudunun üçte biri sudur ve suyun şu ana kadar herhangi bir zararını okuduğunuzu sanmıyorum. Su, insan için en gerekli maddelerden biri olmasına karşın ‘aşırı’ tüketildiğinde o bile zehirlenmeye hatta ölüme varan sorunlara sebep olabiliyor. Bu örneği seçmemin asıl sebebi asla sizi korkutmak değil. Tam tersine insan vücuduna bu kadar yararlı ve elzem bir maddenin bile fazlasının size zarar vermesi, üzerinde durmamız gereken asıl nokta.

Astroloji ile ilgilenmek kişiyi günahkar yapmaz. Belirtmek istediğim şu ki, eğer kişi kendi kararlarını veremeyecek raddeye gelecek kadar astrolojiye bağımlı olursa, sorun tam olarak burada başlıyor. Burçların özelliklerini, yükselen burcunuzu merak etmek, araştırmak, burç yorumlarını okumak, bu konuya ilgi duymak sizi günahkar yapmaz. Azı karar çoğu zarar mantığı burada da kendini gösteriyor. Günlük, haftalık, aylık burç yorumlarında yazanları okuduğunuzda gülümseyip hayatınıza devam edebiliyorsanız sizin için her şey yolunda, fakat eğer gördüğünüz en ufak bir olumsuz ‘varsayım’ bile gününüzü zehir etmeye yetiyorsa, günahkar değil fakat mutsuz olabilirsiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Superman

Emzirme Ödeneği Süt Parası Kimlere Verilir?

Evde Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak