in

Bayanlar! Sizlere Müthiş Hobi Önerilerimiz Var

Yapılan araştırmalara göre haftada en az 23 saati e-posta, mesajlaşma ve sosyal medyaya harcıyoruz. Bu süreye mesai saatleri içinde ekran karşısında geçirilen saatler dahil değil. Çok kısa bir süre önce hayatımıza dahil olan bu internet ortamına, neredeyse bütün hayatımızı verecek kadar çok bağlanmış olmamız gerçekten hayret verici…

Oysa ki gerçek dünyaya ait bir takım hobilere sahip olmanın çok fazla avantajları var. Açıkçası herhangi bir fiziksel ya da atletik hobi sizi genel olarak daha güçlü, daha formda ve daha sağlıklı hale getirir. Ayrıca hobilerin zihinsel ve duygusal faydaları da vardır.

Hobinizle uğraştığınızda zamanı unutuyorsanız o ‘’akış’’ durumuna geçtiniz demektir. Bu durumda uğraştığınız aktiviteye tamamen kapılırsınız. Bu akış durumunun stresi azalttığı ve bir mutluluk duygusu sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Ayrıca bir miktar zorluk veya konsantrasyon içeren bir hobi zihinsel gücünüzü de arttırır. Bu durum yaşlandıkça özellikle önem kazanır, çünkü zihinsel olarak ne kadar aktif kalırsanız, zihinsel gerileme demans vb. rahatsızlıklardan o kadar korunursunuz.

Şimdi bir hobiniz yoksa veya uzun süredir uygulamadıysanız düzenli olarak en sevdiğiniz etkinliklerden birini veya daha fazlasını yapmaya başlayın. Böylece vücudunuza ve zihninize yarar sağlamış olursunuz.

Tercih edebileceğiniz bazı hobi fikirlerini sizler için araştırdık.

#1 Oyunculuk

Oyunculuk yapmak için profesyonel bir aktör olmak zorunda değilsiniz. Bu konuda düzenlenen kurslara katılarak başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki yerel bir tiyatro okulu ya da oyunculuk grubuna dahil olabilirsiniz. Eğer böyle bir grup ile iletişime geçemiyorsanız kendi grubunuzu da oluşturabilirsiniz. Oyunculuk daha iyi iletişim kurabilmenize, konuşma becerinizi geliştirmenize ve kendinize daha fazla güven duymanıza yol açar. Ayrıca yeni ve ilginç insanlarla da tanışırsınız.

  #2 Bisiklet Kullanmak

  Bisiklet kullanmak en sevilen hobilerdendir. Harika bir egzersizdir. Eklemlerinize sağlık katar kolay ve eğlencelidir.

   #3 Blog Açmak

   Blog açmak deyince başlangıçtaki konuya dönmüş olmuyoruz. Bu çok ödüllendirici ve eğlenceli bir hobidir. Sadece rastgele internetde gezinmekten farklıdır. Blog yazarlığı ile tüm dünyadaki insanlarla fikir, ilham, bilgi ve stratejilerinizi paylaşmak için kendi çevrimiçi derginizi veya rehberinizi yaratırsınız.

   Yazmadan, fotoğraf seçmeye, sitenin düzenini tasarlamaya kadar blog açmanın bir parçası olarak birçok yaratıcı etkinlik gerçekleştirirsiniz.

    #4 Bowling

    Bowling son yıllarda oldukça gözde bir hobidir. Mutlaka denemenizi ya da oynadıysanız tekrar  oynamanızı öneriyoruz. Bu gerçekten eğlenceli bir grup hobisi olup uygun fiyatlıdır ve herkes için uygundur.

     #5 Kaligrafi

     Steve Jobs’un ilk bilgisayar tipografisi üniversitedeki kaligrafi becerilene dayanır. Hat sanatı Konfüçyüs tarafından ‘’ altı sanattan’’ biri olarak kabul edilir. Ve insan mizacını iyileştirmede en iyi yol olarak belirlenir. Kaligrafiyi eğlenmek için öğrenebilirsiniz. Daha sonra küçük bir işletmede tasarım kartı veya davetiyeye basabilirsiniz.

      #6 Konserve Hazırlama

      Çöpe attığınız bütün meyve ve sebzeleri düşünün. Onları unutmuşsunuzdur ya da bir sebepten yememişsinizdir. Bu nedenle de bozulmuşlardır. Konservecilik doğal bozulmaları önler ve yiyeceklerinizin daha uzun süre muhafaza etmenizi sağlar. Kilerinizin kendiniz için hazırladığınız lezzetli ürünlerle dolduğunu görmek kolay, ucuz ve üstelik de çok faydalıdır.

       #7 Satranç

       Satranç sıkıcı bir oyun gibi görünse de herkes satranç oynayabilir. IQ düzeyini geliştiren fevkalade bir oyundur. Beyninizin her iki tarafını da çalıştırır. Alzheimer’ın ( kadınlar özellikle savunmasızdır bu konuda) önlenmesine yardımcı olur. Hafızanızı ve yaratıcılığınızı arttırır. Öğrenmesi basittir ve hiçbir oyun birbirine benzemez. Eğlenceli olduğuna inanmasanız da denemeniz öneriyoruz çünkü gerçekten eğlenceli…

        Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

        Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

        Bir cevap yazın

        E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

        Loading…

        0

        Kadınların Korkulu Rüyası İdrar Kaçırma, Hayat Kalitesini de Düşürüyor

        Çocuklarımızı Menenjitten Koruyabilmek İçin Önce Menenjiti Ve Belirtilerini Tanımamız Gerekir