Bebeğim Şarkısı Bu Kez Ufuk Yıldırım’dan Geldi

Bebeğim şarkısı|ufuk Yıldırım

Ufuk Yıldırım - Bebeğim

1994 yılında Burak Kut’un “Benimle Oynama” albümünde yer alan ve Burak Kut tarafından seslendirildiğinde oldukça fazla ilgi toplayan Bebeğim şarkısı bu kez Ufuk Yıldırım tarafından seslendirildi.

İlk solo albüm çalışması 1994 senesinde “Çabuk Gel Annem” olan Ufuk Yıldırım 90’lı yılların popüler şarkıcılarından birisiydi. Uzun yıllar müzik dünyasında görülmeyen şarkıcı en son 2017’de sözü ve bestesi kendisine ait “Herkese Gider” isimli bir tekli çıkartmış fakat fazla ilgi görmemişti. Şimdi ise yeni bir albüm ile yeniden dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Ufuk Yıldırım’ın Yeni Albümü “Yaşasın Arabesk”

Arpej Yapım tarafından çıkartılan Ufuk Yıldırım’ın yeni albümü “Yaşasın Arabesk” beklenen dikkatleri üzerine çekecek mi bilinmez lakin bir dönem farklı sanatçılar tarafından söylenildiğinde popüler olmuş şarkılar albüm içerisinde yer alıyor. Bilindiği üzere Seden Gürel 92 yılında ilk kez “Devlerin Aşkı” isimli şarkıyı seslendirmiş ve devam eden yıllar içerisinde de Murat Yaprak ile Sevda Özkaran, Seda Üren ve Betül Demir’de bu şarkıyı söylemişlerdi.

Yine 1997 yılında Eda Berker tarafından seslendirilen “Beni Sana Hapsettin” isimli şarkıda daha önceleri Baha ve İrem Derici tarafından söylenen şarkılar arasındaydı. Bu iki şarkı dışında sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait “Tükeneceğiz”, Kayahan’ın ölümsüz eserlerinden birisi olan “Gönül Sayfam” ve Ajda Pekkan’ın 1993 senesinde çıkarttığı albümünün çıkış şarkısı olarak bilinen Sarıl Bana şarkısı yine Ufuk Yıldırım’ın bu albümünde yer almış nostaljik şarkılardan birkaç tanesi.

Bu Yazıda Neler Var

Bebeğim Şarkısı Ve Klipi

Bebeto lakaplı Burak Kut’un daha genç olduğu dönemlerde ince ses tonuyla seslendirdiği Bebeğim şarkısı şimdi beyaz saçları ve sakallarıyla daha olgun yaşında ve daha tok ses tonuyla Ufuk Yıldırım tarafından yeniden ses buldu. Her ne kadar Burak Kut – Bebeğim şarkısı ile anılsa da şarkının gerçek sahiplerinden birisi aslında Ufuk Yıldırım’dır. Şarkının sözü Ercan Saatçi’ye ait iken bestekarlarından biri Ufuk Yıldırım ve diğeri ise Ercan Saatçi’dir.

Albümün ilk klipi de Bebeğim şarkısına çekildi. Albümün çıkış şarkısı olarak seçilen Bebeğim şarkısının yönetmenliğini Gökhan Palas’ın yaptığı klipte Ufuk Yıldırım sokaklarda yürüyerek şarkı söyleyen efkârlı ve üzgün bir beyefendiyi canlandırmış. Oldukça sade bir klip olmasına rağmen şarkı ile ilgili tüm duygular izleyiciye klip ile birlikte yansıtılmış.

İnstagram da “Sağlıklı günlerinizde beğenerek dinlemeniz dileğiyle” diyerek tanıtım yapan Ufuk Yıldırım’ın “Yaşasın Arabesk” albümü için gerçekten emek verilmiş ve mükemmel bir albüm dinleyicilerine sunulmuş. Tebrikler.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık