Beden Dili İlk Tanışmada Karakter Analizi İçin Neler Anlatır?

fikirsiz-beden-dili-karakter-analizi

Beden dili ilk tanışmalarda karşı tarafa sizinle alakalı çok değişik ipuçları verebilir. Diliniz ne kadar farklı şeyler söylese de bedeniniz tüm her şeyi itiraf eder aslında …

Biriyle ilk defa tanışacaksınız, bir görüşmeniz var, iş ya da özel hayatınızda yeni bir çevre edindiniz. Özenli olmak istersiniz ya da kendinizi en iyi şekilde göstermek istersiniz. Bazen de ne olduğunuzu saklamak istersiniz.

İşte tüm bu çabalarınız sadece görüntüde anı kurtarır. Çünkü duruşunuz oturuşunuz konuşma tarzınız yürüyüşünüz dahil birçok özelliğiniz karakterinizin aynasıdır. Bunu da asla saklayamazsınız. Eğer karşınızdaki kişi ilk tanışmada sizi daha iyi analiz etmek istiyorsa bakın hangi özelliklerinizden karakterinize daire nasıl çakarımlar yapacaktır🤔 İşte ilk buluşmada karakterinizi ele veren özellikleriniz. Not almayı unutmayın 😉😉

8 Adımda Beden Dili ile Ele Verdiğiniz Karakteristik Özellikleriniz!

Çok önemli bir iş görüşmeniz var ve bu işi almalısınız. Karşınızdaki kişiyi etkilemek sizin elinizde ya da aksine birisini etkilemek istiyorsunuz. İlk buluşmada ona kendinizi oldukça iyi şekilde yansıtma telaşınız var. Belki de sizde olup beğenmeyeceğini düşündüğünüz özellikleri kapatma telaşıdır bu 😁

Çok fazla uğraşmanıza gerek yok aslında çünkü siz ne yaparsanız yapın karakterinize dair tüyolar beden diliniz sayesinde tıkır tıkır dökülecektir. İlk intiba, ilk duruş, ilk görünüm her biri hafızada ayrıca kodlanacaktır. Bu nedenle size öncelikle bol şanslar. Ama elimizden gelen hangi kişilik özelliklerinin ilk tanışmada tahmin edilebileceğini sizle paylaşmak olabilir. Olmadık yerden yara almayın deriz, bol şanslar 😎

1- Güvenilir misiniz?

İlk buluşmada ilk intiba 1! Sizin güvenilir biri olup olmadığınızı ses tonunuz, konuşma tarzınız ve kurduğunuz cümleler ele verecektir. Oturuş şekliniz ve duruşunuz karşınızdaki kişide güven duygusunu oluşturur. Size güvenilip güvenilmeyeceği bu şekilde anlaşılabilir.

2- Zeka Düzeyiniz Nedir?

Konuşma esnasında bakış tarzınız, dikkatiniz, kurduğunuz cümlelerin düzeni ve konuşma tarzınız aynı zamanda zeka düzeyinizi gösterir. Konuşma esnasında kıvrak zekanız ile konuyu kısa sürede kavrama yetisi karşı tarafa olumlu sinyaller gönderir. Bir konuş içerisinde tekrarlanan cümleler algı sorunu olduğunu gösterir. Özellikle ilk görüşmelerinde iş vereni etkilemek için bu konuda çok dikkatli olmak gereklidir. Çünkü her iş veren yanında zekası ile hareket edecek personel çalışsın ister. Bu nedenle mülakatlarda alınan puan çok önemlidir. Kendinize ve zekanıza güveniniz duruşunuzla kendisini ele verir.

3- Başarılı mısınız?

İlk buluşmada ortaya çıkabilecek bir diğer özellik işinizde ne kadar başarılı olduğunuzdur. Kıyafet seçimi başarı konusundaki ilk ipucudur. Çünkü kıyafet seçimine dikkat eden insanlar işlerinde başarılı ve belirli bir konuma gelmiş kişilerdir. İlk defa girdiğiniz bir ortamda insanların hakkınızda çok daha başarılı biri olduğunuzu düşünmenizi istiyorsanız kıyafet seçiminizle düşünceleri tersine çevirmeniz mümkün.

4- Beden Dili Dikkat Oranınızı Ölçer!

İlk buluşma en çok akılda kalan yönlerden birisi de dikkattir. Kişi ufak detaylarla dikkatini ortaya koyar. Aslında bu dikkati sayesinde karşısındakini kendisine hayran bırakma ihtimali yüksektir.

5- Kötü Alışkanlıklarınız Var mıdır?

Görüntü de yanıltıcı olan bazı durumlar vardır. Mesela her dövme yapan kötü kişidir. Bu bir toplum yargısıdır ve özellikle ilk tanışmalarda size dair yapılacak ilk yorum budur. Dövmesiz olan kişiler naif dövmeli olanlar ise sisteme karşı tipler olarak yorumlanır!

6- Baskın mısınız? Çekimser misiniz? Beden Dili Anlatıyor!

Bu konuyu erkekler yönünden ele alalım. Baskınlık noktasında bir erkek özellikle kel ise olaya 1-0 önde başlar. Bunun sebebi ise kellik kişiye bir olgunluk ya da ciddiyet katar. Erkek baskın olmasa bile kişiler bu kel görünümden çekinir ve buna göre hareket ederler.

7- Cinsel Tercihleriniz ya da Eğilimleriniz Nelerdir?

Cinsel eğilimler konusuna gelince… Bu herkesin özelinde bir durum olsa da konuşma tarzı, jest ve mimikler bu konu hakkında karşı tarafa birçok ipucu verir.

8- Kariyer Durumunuz Nedir?

Kariyer konusunda ilk tahminlere kıyafetler yön verir. Kişinin kıyafet seçimi kariyeri konusunda tahminlere götürür. Bu nedenle kişiler ilk görüşmelerde seçtikleri kıyafetler konusunda dikkatli olmalıdırlar.

9- Asabiyet ve Sakinlik Ölçümü!

Beden dili için son ipucu …. Yürüyüşünüz! Yürüyüşünüz size dair birçok şey anlatır. Hızlı ve sert adımlar ne kadar sinirli ya da asabi olduğunuzu anlatır. Daha yumuşak ve sakin atılan adımlar ise ılımlı bir kişiliğe sahip olduğunuzu anlatır. Karakter analizi için gördüğünüz gibi bir buluşma bile yeterli olacaktır…

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık