1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler

Bileşenler ve Forklift Lastik Türlerinin Önemi

Nubes Otomotiv, dünyaca ünlü markalarla her türlü forklift lastik ihtiyacınızı garantili bir biçimde karşılar.

Bileşenler ve Forklift Lastik Türlerinin Önemi
0

Forklift Dolgu lastikler yalnızca kauçuktan yapılır. Delinmeye karşı dayanıklı oldukları için bu forklift lastikleri, yerde bulunan çivi veya camın olabileceği dış ortamlar, araziler ve geri dönüşüm alanları için idealdir.

Dolgu lastikler gibi, havalı lastiklerin de çalışması için hava ile doldurulması gerekmez. Kauçuk bir bileşimden yapılmıştır, ancak çok daha incedir ve parçalanma ve kesilme riskini azaltır. Havalı lastikleri, özellikle iç mekanlar veya yükleme rıhtımları olmak üzere pürüzsüz yüzeyler içinde en iyisidir. Bu lastikler, ağır hizmet tipi dış mekan çalışmaları için uygun olmadıklarından genellikle çok ucuzdur.

Pnömatik lastikler, basınçlı hava ile doldurulmuş olan forklift lastikleridir. Bu lastikler çok yönlüdür çünkü hem zorlu dış mekanlarda hem de iç mekanlarda hafif işler için kullanılabilirler. Pnömatik lastikler genellikle daha geniştir bu özellik forklift operatörlerine daha fazla stabilite ve kavrama sağlar. Bu lastikler ayrıca operatöre daha yumuşak ve daha konforlu bir sürüş sunar.

Poliüretan forklift lastikleri de katı kauçuk bileşiminden yapılır. Bu lastikler genellikle uzun ömürlü olacak şekilde üretilir, ancak kolayca delindikleri için yalnızca çok az veya hiç kalıntı olmayan kapalı depolarda çalışması için amaçlanır. Havalı lastiklerden daha yüksek bir taşıma kapasitesini desteklemek üzere tasarlanmışlardır, ancak sürüş, operatör için çok daha az konforludur.

Bu Yazıda Neler Var

Forklift Lastik İhtiyacınızda

Unutmayın, küresel bir endüstriyel lastik tedarikçisi olarak kendi  know how, tecrübe ve belirlediği speklerine göre konusunda dünyanın en iyi forklift lastiği fabrikalarında ürettirdiği Nubes, Nutorque, Nubeco forklift lastiklerini dünyanın her yerine dağıtan Nubes Otomotiv, Türkiye distribütörü olduğu Raybar markası ve bayii olduğu Continental, Michelin gibi dünyaca ünlü markalarla her türlü forklift lastik ihtiyacınızı garantili bir biçimde karşılar.

Yorum Yap