in

Bir Anlık Hevesle Alınıp Hiç Kullanılmayan 50+ Eşya

Alışveriş sitelerinin üstün pazarlama tekniklerinden etkilenerek, indirimde olduğunu gördüğümüz anda büyülenmiş gibi satın aldığımız ve birkaç kez kullanımdan sonra hevesimizi alıp kenara attığımız onlarca şeye sahibiz. Bazılarını bir defa dahi kullanmamış olabiliriz. İşte, bir anlık hevesle alıp, kullanmadığımız eşyalarımız!

#1 Katı Meyve Sıkacağı

Özellikle yeni anneler tarafından tercih edilen katı meyve sıkacağı, başta çok kullanılacakmış gibi alınır ve bir iki kez kullanımdan sonra, çok fazla parçası olmasından ve yıkanmasının uzun sürmesinden dolayı mutfağın bir köşesinde sergiye bırakılır.

#2 Titreşimli Masaj Aleti

Özellikle iş yerindeyken reklamına rastlanan ve o yorgun halde çok cazip gelen titreşimli küçük masaj aleti, evinizin bir köşesinde belki de kutusundan bile çıkarılmadan duruyor.

#3 Waffle Makinesi

Dışarıda yerken çok sevilen waffle’ı evinde de yapmak isteyen genç kızların yeni çeyiz trendi waffle makinesi. Acaba kaç kere kullandınız?

#4 Lazer Epilasyon Seti

Özellikle çalışan ve bu nedenle güzellik merkezine gidecek çok zamanı olmayan kadınların, indirime girdiğini gördüğü anda sipariş ettiği güzellik uygulaması aletidir. Güzellik merkezinde yaptırıldığında dayanılan o miniminnacık acı, evde gözünüzde büyüyüp yapmaktan vazgeçtiğinizi biliyoruz.

#5 Hassas Tornavida Seti

Babalarımızın alıp da bir köşede bir gün lazım olacak diye sakladığı o muhteşem buluş.

#6 Dambıl

“Yaz tatili geliyor, vücut geliştirmek gerek. Hadi, bir takım dambıl alayım, iş çıkışında evde çalışırım.” dediğinizi duyuyor gibiyiz. Kaç kere kullandığınızı hatırlıyor musunuz?

#7 Gitar

Ülkemiz gencinin en büyük gençlik hevesini oluşturan; hatta bazılarımızca kurslarına gidilen; fakat bir süre sonra özel kabında odamızın bir köşesinde süs eşyası niteliğini taşıyan bir müzik aletidir.

#8 Kağıt Bardak Altı

Gittiğimiz restoranlarda rast geldiğimiz, işlevsel de olan; ilk paketinin bittikten sonra baştan deste deste alınan diğer paketlerinin açılmadığı, çekmecemizin bir köşesinde kullanılmayı bekleyen pratik çözüm malzememizdir.

#9 Profesyonel Fotoğraf Makinesi

İlk aldığımız andan itibaren, fotoğraf çekilebilecek yerlere geziler düzenlediğimiz, gördüğümüz her hayvan, bitki ve manzaranın fotoğrafını çekmek için kullandığımız; birkaç kez önemseyerek kullandıktan sonra kolye gibi boynumuza asarak aksesuar süsü verdiğimiz bir teknolojik üründür.

#10 Kitap Okuma Gözlüğü

Ne kadar büyük heveslerle aldığınızı hatırlıyor musunuz? Başta bir iki defa kullanılan; daha sonralarda gözü yorduğu fark edilen teknolojik bir alettir.

#11 Şık İç Çamaşırlar

Genç kızların çeyizlerini süsleyen, alengirli, değişik modellerdeki onlarca iç çamaşırı takımı, dolabın bir köşesinde bir daha kullanılmayı bekleyen çeyiz malzemeleridir.

#12 İngilizce Kitaplar

Seviye seviye aldığımız, başlarda ilk seviyelerini keyifle okuduğumuz, seviye zorlaştıkça ağırdan aldığımız ve sonunda kütüphanemizin bir köşesinde tozlanmaya bıraktığımız kitap türüdür.

#13 Direksiyon Seti

Oyunseverlerin indirime girdiğini görüp sipariş ettiği, yılda en fazla bir iki kez kullanabildiği oyun teknolojisi olup; daha sonralardan ehliyet almak isteyen akrabalarına kiraladığı üstün teknolojik bir üründür.

#14 Çadır

Birkaç yıl önce alıp da bir kere kurduğumuz, 3 -5 günlük tatilimizde kullandığımız tatil malzemesidir.

#15 Uçurtma

Çeşit çeşit modelleri arasında seçmeye doyamadığımız, yaz tatillerinin benzersiz aktivite malzemesi olup; şehir yaşantımızın içinde aldığımız yıl yalnızca bir kere kullanma fırsatı bulduğumuz ama en sevdiğimiz oyun aktivite malzemesidir.

#16 Elektronik Sigara

Sigarayı bırakmak isteyen ya da ekonomi yapmak isteyen sigara kullanıcılarının eşsiz buluşu olup; başta bir iki ay kullanıldıktan sonra ikinci el satış yapılan sitelere yükledikleri teknolojik alettir.

#17 Tütün Sarma Makinesi

Sigara ekonomisi yapmanın bir diğer yöntemi olan; dedelerimizin emeklilik meşgalesi halini alan bir tür küçük ev aletidir.

#18 Termos Bardak

Renk renk, desen desen hayranlıkla aldığımız fakat birkaç kullanımdan sonra mutfakta ulaşılması en güç rafa kaldırdığımız, öğrencilik hayatımızın yakın arkadaşıdır.

#19 Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Hangi düğün için aldığımızı unuttuğumuz, ayakkabı dolabımızın en kuytu köşesinde bir kere daha giyilmeyi bekleyen eşsiz buluştur.

#20 Matkap Seti

Her eve lazım deyip; hiç kullanmak nasip olmayan bir tür elektrikli alettir.

#21 1000 Parça Puzzle

Alırken, büyük bir hevesle evin en büyük masasının üzerine serilen; sonra bir gün yemek yemek için toplanan ve bir daha hiç serilmeyen oyun malzemesidir.

#22 Kozmetik Ürünler

Envai çeşit alınan günlük kullanımda sadece birkaç tanesinin kullanıldığı cilt bakım ve makyaj ürünleridir.

#23 Protez Tırnak

Özel bir gün için alınmış, kenarda çok daha özel bir günün gelmesini bekleyen güzellik ürünleridir.

#24 Kanguru

Özellikle ilk bebeği olan ailelerin ısrarla satın aldığı ve ısrarla kenarda beklettiği bebek taşıma ürünüdür.

#25 Tabaka

Genellikle hediye gelen, başlarda heyecanla kullanılan; daha sonralarda vitrin camekanının arkasında süs eşyası olarak kullanılan eşyadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

PVC Zemin Kaplamaları Hem Şık, Hem Dayanıklı Hem de Steril

Teknoloji İle Birlikte Gelen Hastalıklar