1. Ana Sayfa
  2. Özgürce Fikirle

Bizi Farklı Yapan Tutkularımızdır

Bizi Farklı Yapan Tutkularımızdır
0

İnsan denen canlı doğanın bir parçası olmasına rağmen kimi zaman tek yumurta ikizleri bile birbirine benzemez. Çünkü her insan tek ve eşsizdir. Çünkü her insanın kendi yolunda gittiği sürece şiirsel ya da masalsı bir öyküsü vardır.

Hiçbir insan birbirine benzemez. Çünkü kendi edinimleri, hayatına girenler, olayları algılayış biçimleri, olaylara yaklaşımları, elbette yazarın da dediği gibi coğrafyanın da biraz da olsa kader olmasının etkisi ile farklılaşır.

İnsanların böylesine farklı olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi İngilizcesi passion olan ve son derece de güçlü sözcüklerden bir tanesi olan tutkularıdır. Tutkulu olmak, bir şeye o tutku ile yaklaşmak kişiyi özgünleştirir zira yaşama bakış açısı o tutkusu ile artık değişmiştir.

Bugün birçok insanın kadın ya da erkek fark etmeksizin yediden yetmişe en büyük tutkularından bir tanesi hiç tartışılmaz bir gerçek ki araba tutkusu. İster Amerika Birleşik Devletlerinde olun, ister Japonya’da. Dahası bu tutkuyu sürekli olarak körükleyen bir endüstri var. Bu endüstri öyle bir endüstri ki tasarımı, kullanılan aksesuarı, iç dizaynı, gücü derken sınırsız alternatif var. Buna bağlı olarak da insanların zevkler ve renkler tartışılmaz klişesinden de anlaşılacağı üzere tercihleri farklılık gösteriyor.

Araba sevdası

Spor araba seven de var, klasik araba seven de, cip tarzı arazi arabalarını seven de, son model ultra lüks araba sevenler de. Son yılların en gözde araçlarından bir tanesi ise hibrit arabalar. Dünyanın en önemli araba firmaları hibrit arabalara yönelmiş durumda. Dahası bu alanda da çok ciddi gelişmeler var. Gün geçmiyor ki yeni bir model insanların karşısına çıkmasın. Bu da doğal olarak hibrit araba tutkunlarını mest etmeye yetiyor. Başlangıçta tasarımları daha hantal olarak kabul edilir iken bu tasarım olarak bakıldığında spor arabalara yakın olan tasarımlar da var, modern tasarımlara yakın olanları da. Bu alan gittikçe hız kesmeden ilerliyor.

Dudak Uçuklatan Fiyatları İle Dünyanın En Pahalı Otomobilleri

Çevre dostu olması, yenilenebilir enerji sistemlerinin kullanılması, benzin, mazot kullanımı gerektirmemesi, kimi modellerin diğer arabalara göre daha hafif olması tercih edilmelerinin en önemli nedenleri arasındadır. Yine bu alanda yaşanan teknolojiye istinaden şarj olma süresi öylesine uzun olan hibrit arabalar var ki insanlar artık bu arabaları tutkuları doğrultusunda sadece kısa mesafeler için uzun mesafeler için de kullanmaya başlamış durumda. Yani artık hibrit arabalar, tıpkı klasik arabalar, cip tarzı arazi arabaları gibi, spor modeller gibi hızla gündelik yaşamlarımıza girer hale gelmiş durumda. Dahası bu alanda yaşanan dünya çapında rekabete bağlı olarak da fiyatlar giderek düşmeye devam ediyor. Bu da alıcı sayısının gün geçtikçe artmasına vesile oluyor.

Her nasıl olursa arabalar gündelik yaşamlarımızın çok önemli bir parçası. Birçok ünlünün de araba sevdasını, araba koleksiyonunu imrenerek izlemiyor muyuz. Çünkü otomobiller sadece bir ulaşım aracı olmaktan çok daha ötesi. Boşuna Araba Sevdası isimli kitap da yazılmamış değil mi?

Ama yine de araba alırken tutkuların insanın kendi gereksinimleri ile birleşip tercihler yapılması çok daha anlamlı ve güzel. Hibrit araba da olsa, son model bir cip de sizi en iyi yansıtacak, sizin gereksinimlerine en uygun olanı seçilmeli. Siz ne dersiniz bu konuda?

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap