1. Ana Sayfa
  2. Eğlence

Boraks Kullanmadan Slime Nasıl Yapılır ?

Boraks Kullanmadan Slime Nasıl Yapılır ?
0

Slime nasıl yapılır sorusu artık birçok kişinin aklında olan ve cevabını merak ettiği bir sorudur. Dünyada popülerliği günden güne artan slime çocukların ve yetişkinlerin oynarken çok eğlendiği bir tür eğlence aracıdır. Oyun hamuru kategorisine girse de oyun hamurundan oldukça farklıdır. Slime kolayca istediğiniz her yerde hazırlanabilir. Malzemelerini rahatlıkla tedarik edebilirsiniz. Böylelikle dışarıdan alınmasına gerek kalmadan kullanılabilir.

İlginizi çekebilir: Evde Slime Yapımı |Slaym Nasıl Yapılır?

Slime Malzemeleri Nelerdir?

Bu tarif alternatif bir tariftir. İçerisinde tutkal ve boraks bulunmaz. Kolayca hazırlanabilir. 6 adet malzemesi vardır.

  1. Bir bardak oyun jeli
  2. Bir bardağın yarısı kadar şampuan
  3. Geniş kap
  4. İstediğiniz renkte sim
  5. Gıda boyası
  6. Yarım bardak ılık su

İşte Slime Nasıl Yapılır Sorusunun Cevabı

Orta büyüklükte olan kabımızı önümüze alalım. Bir bardak oyun jelimizi kabın içine boşaltalım. Çok fazla olmayacak şekilde gıda boyasını ve renkli simi oyun jelinin üzerine ekleyelim. Simi kullanmak istediğiniz kadar ekleyelim. Bu malzemelerin hepsini güzelce karıştıralım. Karışım hazır olduktan sonra yarım bardak şampuan ve yarım bardak ılık suyu ayrı bir bardakta karıştıralım. Karışımı yavaş yavaş kabımıza ekleyelim. Eklerken karıştırmayı ihmal etmeyelim. Doğru kıvamı bulduğunuzda slime hazır olmuş olacaktır. Slime sıvı ise ve katılaştırmak istiyorsanız şampuan ve suyu tekrar ekleyelim. Eğer ki çok katı olduysa şampuan eklemeden sadece su ilave edelim.

Slime nasıl yapılır diye düşünüyorsanız alternatif bir slaym malzemeleri ile slaym nasıl yapılır sorusuna cevap olarak bu tarifi deneyebilirsiniz. Bu tarifin dışında boraks ile yapılan slime tarifleri de mevcut. Ancak bir çok anne baba çocuğunun boraks ile teamas etmesini sakıncalı buluyor. Elbette ki bu konuda tercih sizin.

Eğlenceniz bol olsun.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap