1. Ana Sayfa
  2. Özgürce Fikirle

Borakslı Slime Nasıl Yapılır? Yapım Aşamaları Nelerdir?

Borakslı Slime Nasıl Yapılır? Yapım Aşamaları Nelerdir?
0

Slime nasıl yapılır? Borakslı ya da boraksız slime nasıl yapılır? gibi sorular slime sevenler tarafından fazlaca merak edilen sorulardır. Slime oldukça eğlenceli bulunan, bir oyuncak fabrikası tarafından öne sürülen ve el ile oynanan bir oyun hamuru çeşididir.

Slime nasıl yapılır

Borakslı slime’ı nasıl yapacağınızı buradaki tariften inceleyebilirsiniz.

Borakslı Slime Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Bu tarif içerisinde boraks içermektedir. Eğer boraks malzemeleriniz arasında yoksa borakssız slime alternatif tarifini tercih edebilirsiniz. Bu tarifi çocuklarınızla birlikte kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

slime nasıl yapılır

Borakslı slime evde vakit geçirmek ve daha keyifli bir oyun ortaya çıkarmak için kendi imkanlarınız ile yapılabilecek bir oyuncak üründür. Kapalı olarak aldığınız ürünlerde katılan malzemeleri bilemediğinizden dolayı güvensizlik yaşayabilirsiniz. Evde slime yaparak hem eğlenmek hem de kendiniz için oyun üretmek münkün.

slime nasıl yapılır

Tek yapmanız gereken aşağıda belirtilen slime malzemeleri almak ve slime hamurunu yapmaya başlamak. Eminiz ki bu hamuru görünce alacağınız yorumlar ile video çekmek isteyecek hatta slime yapımı nasıl olur onu anlatmak isteyeceksiniz. Çünkü bu iş düşündüğünüzden daha keyifli.

Slime nasıl yapılır

  1. Yarım su bardağı tutkal
  2. Yarım su bardağı sıcak su
  3. 2 tatlı kaşığı boraks tozu

Slime nasıl yapılır

  1. İstediğiniz renkte gıda boyası
  2. İsteğe bağlı sim

Slime nasıl yapılır

Borakslı Slime Yapım Aşamaları Nelerdir?

slime nasıl yapılır

Önümüze aldığımız kavanoza ilk başta yarım su bardağı tutkalı ve suyu koyup karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz yapışkanın içine gıda boyasını ekliyoruz. Dilerseniz sim de ilave edebilirsiniz.

Slime nasıl yapılır

Başka bir yerde ise boraksımızı ve sıcak suyu karıştırıyoruz. Boraks tozu iyice eriyene kadar karıştırma işlemine devam ediyoruz. Geniş bir kabın içine iki karışımımızı ilave ederek 30 dakika boyunca karıştırma işlemini sürdürüyoruz. Bu karıştırma işlemi süresince slime hamurunun kaygan bir hal aldığını göreceksiniz. Hamur elde tutalamaz hissi verecek kadar kaygan hal alacaktır. Zaten slime hamuru ile oynarken en keyif veren nokta da budur.

Slime nasıl yapılır

Karıştırma işlemi sona erdiğinde slime hazır olmuş olacaktır. Slime katı olduysa sıcak su ekleyebilirsiniz. Eğer ki slime sıvı olduysa boraks ilave edebilirsiniz.

Borakslı Slime nasıl yapılır diye düşünüyorsanız bu tarif ile kolayca ve pratik bir şekilde slime hazırlayabilirsiniz. Eğlenceniz bol olsun.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap