1. Ana Sayfa
  2. Astroloji Burçlar

Burçların Tarihleri Neden Değişti? İşte Yeni Burç Tarihleri!

Burçların Tarihleri Neden Değişti? İşte Yeni Burç Tarihleri!
0

Astrolojiyi yakından uzaktan takip eden herkesin şaşkınlık içerisinde duyduğu taze haber, yeni burç tarihleri hakkında NASA’nın yaptığı açıklamadır.

Peki burçların tarihleri neden değişti gelin birlikte bir fikir yolculuğuna çıkalım:

NASA 2016 yılında yaptığı bir açıklamada (sanki yeni bir habermiş gibi lanse edilmiştir); Dünya yörüngesel salınım hızının değişmesi nedeni ile takım yıldızlarının da pozisyon olarak yer değiştirdiğini ifade etmiştir.

İlginizi Çekebilir: Siz Hangi Burçsunuz? Burcunuzun Karakteristik Özelliklerini Öğrenin

Bu açıklama sonrasında korkulan olmuş ve astroloji dünyası ile astronomi dünyası karşılıklı bilgi karmaşası yaşayarak, durumu açıklamada zorluk çekmişlerdir. Hal böyle olunca karşımıza 2 grup bilgi çıkmıştır. 1. Grup savunucuları; “yeni bir burç oluşumu yoktur burçlar yerli yerinde duruyor” demektedir. 2. Grup savunucuları ise “13. Burç çıkmıştır ve yeni burç tarihleri de değişmiştir” şeklinde açıklama yapmaktadır.

NASA Burçların Yeni Tarihleri İçin Ne Demek İstedi?

NASA Burçların Yeni Tarihleri İçin Ne Demek İstedi?

NASA’nın yaptığı bu açıklama tamamen “astronomi” ile ilgili olup, “astroloji” alanını ilgilendiren bir konuda açıklama yapacak kadar burçlarla ilgilenmediği açıktır. En azından kurumsal çalışmaları baz alındığında bu fikre kapılmamak elde değil.

Astroloji bilimini ilk ele alan Ptolemy, dünya ekseninde ya da takımyıldızların hareketi ile değişmeyen sabit bir sistem üzerinden burçları ortaya çıkarmıştır. Bu sisteme zodyak denilmektedir. Zodyak’ı bilmeyen yoktur. Zodyak alemi; takım yıldızların hareketi üzerinde değil sabit bir sistem ile mevsimsel olarak değerlendirilir.

Burada kafayı karıştıran tek bilgi burçların takım yıldızlarının ismini almış olmasıdır. Zodyak’ a göre; kişi doğduğu dakikada gökyüzünde, bulunulan coğrafi konum ile 360 derecelik bir görüntü ortaya çıkar. İşte bu açı tam 12 parçaya bölünür ve kişi doğduğu anda burcu ile doğar. Bu sebeple yapılan açıklamaya bakıldığında; NASA’ nın,  yeni burç tarihleri konusunda bir açıklama yapmak üzere çalışma yapmadığı da açıktır.

Yeni Burçlar Ve Yeni Burç Tarihleri

Gelelim yeni burç tarihleri ile ilgili açıklamalara!

Yeni Burçlar Ve Tarihleri

Yapılan açıklamalar doğrultusunda ; 13.takım yıldızı bulundu ve dünyanın salınım hareketleri sonucu  yeni burç tarihleri belli oldu. Yeni burç takvimi aşağıdaki tarih aralıklarında belirtildiği şekildedir. Tabi burada kafa karıştırıcı bir diğer durum da şudur ki; kişiler hangi burçta olduğunu nasıl belirleyecektir? Yani doğum günü sebebi ile “yay” olan birisi bir anda nasıl “oğlak” olur? Yeni burç tarihleri değişti ve doğum gününüze artık denk gelen burç şimdiye kadar kendinizle alakasız gördüğünüz bir burç olabilir. Peki bu durumda ne yapmak gereklidir, bunu da hep birlikte astrologların açıklamalarını takip ederek öğreneceğiz. O halde; yeni burcunuzla güzel anlaşmanız dileğiyle J

KOÇ : 18 Nisan-13 Mayıs

BOĞA : 13 Mayıs-21 Haziran

İKİZLER: 21 Haziran-20 Temmuz

YENGEÇ : 20 Temmuz-10 Ağustos

ASLAN : 10 Ağustos-16 Eylül

BAŞAK : 16 Eylül-30 Ekim

TERAZİ : 30 Ekim-23 Kasım

AKREP : 23 Kasım-29 Kasım

YAY : 17 Aralık-20 Ocak

OĞLAK : 20 Ocak-16 Şubat

KOVA : 16 Şubat-11 Mart

BALIK : 11 Mart-18 Nisan

YILAN : 29 Kasım-17 Aralık

 

 

 

Yorum Yap