1. Ana Sayfa
 2. Sağlıklı Yaşam

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında En Çok Merak Edilenler

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında En Çok Merak Edilenler
2

Burun estetiği, ülkemizde ve dünyada en sık tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Sinüzit, burun eti, polipler ve kıkırdak görünüm bozuklukları, burun estetiği ameliyatı yapılmasını gerektiren tıbbi ihtiyaçlarken; bazı hastalarsa daha güzel bir görünüme sahip olmak için burun estetiği yaptırmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Estetik burun, güzel bir görünüm sağlamanın en önemli şartıdır. Baş bölgesinde yer alan en büyük çıkıntı olan burnun estetik özelliklerini kaybetmesi, görünümün olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Bu nedenle güzel bir buruna sahip olmak için birçok kadın ve erkek tarafından burun ameliyatı kararı alınmaktadır.

 • Burun estetiği ameliyatı olma kararı alınırken bazı sorulara açık bir şekilde cevap verilmelidir:
 • Neden burun estetiği ameliyatı olmak istiyorum?
 • Estetik burun sahibi olmak benim için ne kadar önemli?
 • Ameliyatsız burun estetiği yöntemleri benim için yeterli olur mu?
 • Burun ucu estetiği yöntemi ile doğru bir görünüme sahip olur muyum?

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında En Çok Merak Edilenler |Sağlıklı Yaşam

Burun estetiği ameliyatı olmaya karar veren kişi, öncelikle 18 yaşını geçmesi gerektiğini bilmelidir. Çünkü insan vücudu ancak 18 yaşına kadar gelişim göstermektedir. Kişilerin gelişim eğrisine göre, bazı durumlarda da 18 yaşından daha ileri bir zamanda ameliyat etme kararı alınabilmektedir. Bu noktada uzman doktor kararına ve önerine uyulması en iyi karar olacaktır.

18 yaşını geçmiş bir birey, hangi amaçla ne kadar büyük bir değişiklik yapmak istediğini belirlemelidir; çünkü belirlenen değişim türleri değişik miktarda burun ameliyatı fiyatları belirlenmesinde etkili olmaktadır. Sadece burun ucu estetiği yapılan bir müdahale ile burun kemiğinde yapılan değişiklikler aynı şekilde fiyatlandırılmayacaktır. En yüksek burun estetiği fiyatlar, burnun anatomik yani kemik ve kıkırdak yapısının değiştirildiği yöntemlerde belirlenmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Müdür?

Burunda sağlık açısından bir sorun olmadığı ve burunun görünümünde çok fazla bozuklukların olmadığı durumlarda ameliyatsız burun estetiği tedavisi görmek, en makul estetik seçimidir. Ameliyatsız burun estetiğine dolguyla burun estetiği de denilmektedir.

Burun dolgusu estetik müdahalesi, enjeksiyon yöntemiyle cildin doldurularak daha genç bir görünüm sağlamasına yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Oldukça kısa sürede tamamlanmakta olup, müdahale toplam 15 dakika kadar sürmektedir. Tedavi sonrasında yapılması gereken herhangi bir ekstra çaba bulunmamaktadır. Tedavi sonrasında hasta, günlük yaşamına kolayca adapte olur ve istirahat etme gereği duymaz.

En önemli burun ucu estetiği yöntemi olan burun dolgusu estetiği, ömür boyu kalıcı bir çözüm içermemektedir. Hastanın cilt türüne ve yaşına göre 3 – 4 ay ile 12 – 18 aya kadar kalıcılık gösteren uygulamalar bulunmaktadır.

Burun Ucu Dolgusunun Tercih Edildiği Durumlar Nelerdir?

 • Burun ucu estetiği, bazı özel estetik durumlarda en baş sırada tercih edilen ameliyatsız estetik yöntemidir:
 • Burun ucunda eğrilik olduğu durumlarda, burnun eğri görünümünün düzeltilmesinde kullanılır.
 • Burun ucu kaldırılmak istendiğinde tercih edilen en etkili yöntemdir.
 • Burnun değişik perspektiflerden görünümünde bir orantı bozukluğu olması durumunda burun ucu estetiği tercih edilmektedir.
 • Herhangi bir burun estetiği ameliyatı sonrasında yaşanan ameliyat sonrası görünüm bozukluklarında da burun ucu dolgusu tercih edilmektedir.
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir