in

Canınız Sıkkınken Ruh Halinizi Değiştirecek 3 Kitap Önerisi

Toplumumuz da kitap okuma her kesim tarafından yeterince ilgi görmese de kitapların yaşamımıza çok şeyler kattığını söyleyebiliriz. Canınız sıkkınken ruh halinizi değiştirecek kitaplar gerçekten çok faydalı oluyor. İlgi alanınıza giren romanları, bilgi verici kitapları okumak sizleri rahatlatacaktır. Kitap okumanın faydaları hakkında ne desek yanlış olmaz. Kitap okuyan herkes bir adım önde olur. Yaşamına daha bilinçli şekilde yön verebilir, ufku genişler. Kendimizi kitap okumaya alıştırırsak yalnızlığımızı bile kitaplarla aşabiliriz. Sizlere yardımcı olabilecek, ilginizi çekebilecek değerli eserlerden birkaç örnek vermek istiyoruz.

Kitap severler için tavsiyemizdir : Günümüze Kadar En Çok Okunmuş Romanlar

#1 Simyacı- Paulo Coelho

Kitap İspanya’dan hazine aramak için Mısır piramitlerine giden Endülüslü çoban Santiago’ nun felsefi yaşam öyküsünü ele almaktadır. Paulo Coelho’nun Simyacı kitabını canınız sıkkınken okumayı tercih edebilirsiniz.

#2 Uçurtma Avcısı- Khaled Hosseini

Sizlere güzel bir zaman geçirtecek bir önerimiz daha var. Kitabın beğeneceğiniz bir hikâyesi var. Emir adında Kabil şehrinden olan bir çocuğun hikâyesi anlatılmaktadır. Eserde Afganistan’ da krallığın çöküşü, ülkedeki Sovyet işgali, Taliban yönetimi ele alınmıştır.

#3 Dönüşüm- Franz Kafka

Uyandığında kendisini bir böcek olarak bulan Gregor Samsa’ nin hikâyesini ele alan bir kitaptır. Bu soyut bir değişimdir. İnsanlığını koruyan ancak kendini farklı bir canlı türü olarak fark eden Gregor Samsa’ nın hikâyesini beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Canınız sıkkınken ruh halinizi değiştirecek kitaplar listesini istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Kitaplığınızda yer alabilecek çok değerli eserler bulunmaktadır. Yalnızlık yerine kitapların iç dünyasına girmeyi tercih edebilirsiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bahçeye Ekilecek Bitkinin Daha İyi Ve Güzel Yetişmesi İçin Beş Altın Tavsiye

Asperger Sendromu ve Otizm Sendromu Arasındaki Farklılıklar