in ,

Çarpıcı Gözler İçin Manyetik Kirpik Uygulaması

Son zamanların popüler güzellik uygulamalarını takip ediyorsanız muhtemelen manyetik kirpikler ile de karşılaşmışsınızdır. Tıpkı daha önce kullanılan tutkallı kirpikler gibi bunlar da farklı stil ve uzunlukta satışa sunuluyor.

Manyetik kirpik uygulaması için dört kirpik almanız gerekir. Her bir göz için iki tane kullanılıyor. Yani bir alt, bir de üst göz kapağında kullanmak için dört kirpiğe ihtiyacınız olacaktır. Bu setleri mıknatıs yardımıyla birbirine tutturuyorsunuz. Bütün işlem bu kadar basit ve pratiktir. Sonuç ise işlemin kolaylığı ile kıyaslanamayacak kadar mükemmel ve çarpıcı oluyor.

Manyetik kirpikler diğer yapıştırıcı ile kullanılan takma kirpiklere oranla daha avantajlıdır. Bu avantajları sıralarsak:

  • Çok hafifler,
  • Görünür bantları olmadığı için doğal kirpiklerinizle mükemmel uyum sağlıyorlar.
  • Yapıştırıcı ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Manyetik kirpiklerin nasıl kullanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin. Sizin için kullanabileceğiniz pratik bir rehber hazırladık.

Manyetik Kirpik Nasıl Uygulanır

Öncelikle doğru çift manyetik kirpiği aldığınızdan emin olmalısınız. Tercih yapacağınız sırada çok ucuza kaçmamanızı öğütlüyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Manyetik kirpikler
  • Kirpik kıvırıcı
  • Maskara
  • Eyeliner

Adım Adım Manyetik Kirpik Uygulaması

1. Maskaranızı Uygulayın

Önce kirpiklerinizi kıvırın, daha sonra maskara sürün. Bu adımda maskara, manyetik kirpiklerinizin sizin kendi kirpiklerinize daha iyi tutunmasına yardımcı olur. Çünkü maskara bütün kirpiklerin üzerinde aynı mumsu tabakayı oluşturur. Maskaranın kuruması için birkaç saniye bekleyin.

2. Manyetik Kirpikleri Yerleştirin

Bir cımbız kullanın. Üst manyetik kirpiği bununla nazikçe alın ve kendi kirpik çizginize mümkün olduğu kadar çok yaklaştırın. Cımbızla tuttuğunuz manyetik kirpiği, üst kirpik çizginizdeki iç boşluğa yerleştirin. Aynı şekilde alt manyetik kirpiğinizi de yerleştirin. Manyetik şeritler kirpiklerinizi yerine bağlar ve kilitler.

3. Eyeliner Zamanı

Kirpiklerinizin doğal kirpiklerinize daha homojen karışmış görünmesi için üst kirpik çizginize bir eyeliner uygulayın . Böylece yalancı kirpikleriniz çok daha doğal görünür.

Belki ilk seferde zorlandığınız hissedebilirsiniz ama  bir kez uygulamayı öğrendikten sonra size çok kolay ve pratik görünecektir. Sadece birkaç deneme ile uzmanlaşabilirsiniz. Manyetik kirpikler bütün gün boyunca gözünüzde kalırlar ve daha önce kullandığınız yapıştırıcı kirpiklerde çok daha rahattırlar.

Manyetik Kirpikler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Manyetik Kirpikler Güvenli mi?

Evet, manyetik kirpikler kesinlikle güvenlidir. Fakat bu uygulama sırasında ellerinizin temiz, parmaklarınızın kuru olmasına özellikle dikkat ediniz.

Manyetik Kirpikler Doğal Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Hayır, manyetik kirpikler doğal kirpiklerinize tutkal olmadan uygulandığı ve çıkarması da çok kolay olduğu için kesinlikle  zarar vermez.

Manyetik Kirpiklere Maskara Sürülebilir Mi?

Evet, manyetik kirpiklere maskara sürebilirsiniz. Çıkarması daha kolay olacağı için maskara seçerken suya dayanıklı formül içeren bir maskara tercih ediniz.

Manyetik Kirpikler Tekrar Kullanılabilir Mi?

Evet, manyetik kirpikler tekrar tekrar kullanılabilir. Ancak bunun için manyetik kirpiklerinize hiç makyaj uygulamamış olmanız gerekir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Çikolata Kisti Kadınların Hayat kalitesini Düşürüyor

Şeker Hastalığı Ciddi Artış Gösteriyor