in

Çatlayan Dudaklar İçin Yumuşacık Öneriler

Kış ve bahar aylarının en büyük sorunlarından biri çatlayan dudaklardır. Zaten kış aylarında fazlasıyla kuru olan hava, rüzgar ve soğuğunda etkisiyle iyice kurur. Bu durum da dudakları etkiler ve dudakların kısa bir süre içerisinde kurumasına neden olur. Özellikle kuru ciltlerde kış aylarında dudak kuruması daha çok yaşanır. Peki, kış ve bahar aylarında dudaklar nasıl korunur? Dudak çatlamasının önüne nasıl geçilir?

Gün İçerisinde Dudaklarınızı Sık Sık Nemlendirmelisiniz

Dudak kuruluğunun giderilmesi ve dudağın uzun süre nemli tutulması için dudak balmı kullanmak gerekir. Günde 2 veya 3 kere dudak balmı kullanılması, çatlakların önüne geçer ve daha canlı bir dudak yapısına sahip olmanıza yardımcı olur. Etkili bir görüntü ve kaliteli bir dudak balmı için “Maybelline New York Baby Lips Balm Blush” ürünü tercih edilebilir.

Çatlaklar Nedeniyle Oluşan Ölü Derilerden Kurtulun

Dudak çatlaması sonucunda dudak üzerinde ölü deriler oluşur ve bunlar sıradan temizlikle dudaktan uzaklaştırılamaz. Peeling bu konuda tercih edilmesi gereken yöntemlerin başında yer alır. Dudak yüzeyini yumuşatan peeling, aynı zamanda ölü derilerin de uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Ölü derilerden kurtulmak adına “L’Oreal Paris Sugar Peeling” ürünü tercih edilebilir.

Uyumadan Önce Dudaklara Maske

Dudak çatlaklarının etkili bir şekilde önüne geçebilmek adına gece uyumadan önce yapılan maske büyük katkı sağlar. Dudak maskesi, geceleri dudaklara derinlemesine etki eder ve dudağın hem nemli hem de yumuşak bir yapı kazanmasına yardımcı olur. Bunun için de “Kiehl’s Buttermask for Lips” dudak maskesi tercih edilebilir.

Ruj Öncesi Dudaklarınızı Mutlaka Yağlayın

Gün içerisinde ruj kullanımına önem veriyorsan ve kullandığın ruj nedeniyle de dudakların çatlıyorsa, ruj öncesinde dudakları yağlamak gerekir. Bu duruma bir nevi makyaj öncesi hazırlık da denebilir. Ruj öncesinde dudaklara uygulanan yağ sayesinde rujun dudaklarını kurutmaz. Ayrıca daha canlı bir görünüm kazanmış olur. Etkili bir dudak yağı kullanmak istiyorsan “NYX Professional Makeup This is Everything Lip Oil” ürününü tercih edebilirsin. Ruj sürmeden 10-20 dakika kadar önce bu yağı sürüp, ardından ruj sürmek, ruj nedeniyle dudaklarının çatlamamasına yardımcı olur.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Kafayı Aşkla Bozmuşsunuz…

Oyun Severler Bu 10 Oyun İçinde Sizin Favori Oyununuz Hangisi?