1. Ana Sayfa
  2. Tarih

Charles Manson ve Manson Ailesi Cinayetleri

Charles Manson ve Manson Ailesi Cinayetleri
0

Charles Manson ve Manson Ailesi olarak anılan müritleri, birden fazla cinayetten sorumlu tutulan adeta bir suç makinesidirler. Bir tarikat olan Manson Ailesi, önderleri Charles Manson denetiminde uyuşturucu kullanıp akıl almaz işlere imza atmışlardır. Manson, kendisini bir hiç olarak tanımlasa da müritleri onu tanrı mertebesine taşıyarak ağzından çıkan her emri yerine getirmeye çalışmışladır. Gelin bu korkunç tarikatın işlediği suçlara birlikte bakalım.

Charles Manson’ın Hayatına Kısa Bir Bakış

Charles Manson, seks işçiliği yapan bir kadının oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Doğduğu andan itibaren anne sevgisi görmeyen ve düzenli bir ailede büyümeyen Manson, 18 yaşındayken hapse girmek zorunda kalmıştır. Manson’ın hapis cezası 33 yaşındayken son bulmuş ve karanlık düşüncelerinin yayılmaya başlanması da bu yaştan sonra ilk kez gerçekleşmeye başlamıştır.

Hapisten çıktıktan sonra Manson, kendine müritler aramaya koyulmuş ve karanlık düşüncelerini anlaşılmaz cümlelerle bu müritlere aşılamaya başlamıştır. Pek çok mürit etrafında toplandıkları bu adamın tanrı ya da filozof olduğunu düşünmekte ve ona olan bağlılıklarını her daim göstermeye çalışmaktadır. Manson Ailesi ismini alan müritler zamanlar Manson ile cinsel ilişkiye girmeye başlamışlar ve çeşitli zihin oyunları sayesinde bu adama daha da bağlanmışladır. Tabi bu tarikatın kısa sürede bu kadar çok mürit toplamasının bir diğer sebebi de uyuşturucudur.

Manson Ailesi Cinayetleri

Manson’ın müritleri pek çok suça karışmış ve birden fazla cinayetin baş sorumluları olarak cezalandırılmışladır. Müritlerin işlediği cinayetlerin en bilineni ise ünlü oyuncu Sharon Tate ve arkadaşlarının öldürülmesi olayıdır. Tate, usta yönetmen Roman Polanski’nin eşidir ve cinayet gecesi arkadaşlarıyla evde eğlenmektedir. Bu cinayetlerin bir diğer acı tarafı ise Tate’in 8.5 aylık hamile olmasıdır. Olay gecesi Polanski yeni filminin çekimleri için Londra’da olduğundan Tate, üç arkadaşı ile birlikte evde bulunmaktadır.

Arkadaşları ile dışarıda yemek yiyen Tate, bir süre sonra eve döner. Evde kendisine yakın dostları da eşlik etmektedir. Sharon Tate, Jay Sebring, Abigail Folger ve Voytek Frykowski Polanski’nin evinde eğlenmeye ve sohbete devam etmektedir. Saat 10 gibi Manson müritlerinden olan Susan Atkins, aniden eve girer. Atkins’in ardından kendisine korkunç cinayetler esnasında eşlik edecek olan Charles Watson gelir. Linda Kasapyan isimli mürit de dışarıda gözcülük yapmaktadır.

Charles Watson, kedisini evdekilere şeytan olarak tanıtır ve hepsinin yere yatmasını emreder. Tate ve Sebring’i başlarından tavana asar ve ikisini de defalarca bıçaklar. Aynı şeyi Folger ve Frykowski için de tekrarlarlar. Öldürülme anında Sharon Tate kendilerine bebeğine zarar vermemeleri için yalvarmış da olsa Manson müritleri hiçbir şekilde durmazlar.

Müritler evden çıkarken de site bekçisi ile karşılaşırlar ve bekçiyi de silahla vurarak öldürürler.

Olaydan sonra katiller yakalanır ve hepsi müebbet hapis cezasına çarptırılır. Charles Manson da aynı şekilde ceza alır ve 2017 yılında hapiste hayatını kaybeder.

İlginizi Çekebilir
gözlük-kısa hikayeler

Yorum Yap