1. Ana Sayfa
  2. Güzellik Cilt Bakımı

Chiara Ferragni’den Düğün Makyajı Tüyoları

Chiara Ferragni’den Düğün Makyajı Tüyoları
Düğün Makyajı
0

Düğün Makyajının Püf Noktaları

Düğün Makyajı: Bahar ayının gelmesiyle birlikte ufakta birçok düğün görünüyor ancak hem gelinler hem de davetliler, düğün makyajı hakkında pek bir bilgi sahibi değiller. Bu yüzden içeriğimizde düğün makyajının nasıl yapılması gerektiğini ve Chiara Ferragni’nin bizlerle paylaşmış olduğu düğün makyajı tüyolarını sizler için derledik.

Düğün Makyajı Temelinde Doğallığı Barındırıyor

Chiara Ferragni’den Düğün Makyajı Tüyoları |Güzellik Cilt Bakımı

Düğün makyajı denildiği zaman akla ilk olarak abartılı makyajlar, parıl parıl parlayan farlar ve ben buradayım diye bağıran rujlar gelir. Düğünlerde makyaj konusunda sürekli olarak bu yanlış örnekler ortalıklarda dolanır. Chiara Ferragni ve birçok makyaj uzmanı, artık trend düğün makyajının doğallıktan yana olması gerektiği yönünde bir görüş savunuyorlar. Doğal bir düğün makyajının en temel özelliği, romantik ve oldukça sade bir güzelliği ortaya çıkarması…

Düğün Makyajı İçin Kullanılması Gereken Makyaj Ürünleri

Doğal bir makyaj elde etmek istiyorsak, temelini iyi bir şekilde hazırlamamız gerekir. Bu nedenle işe güzel bir nemlendiriciyle başlayabiliriz. “Lancome Prep & Hydrate Face Primer” yüzün tamamına uygulanması gereken harika bir nemlendirici. Nemlendiriciyle birlikte doğal ten rengini korumak adına “Lancome Teint Idole Ultra Cushion” fondöten tercih edilmeli. Fondötenin rengi konusunda seçim size kalmış Bunun için mutlaka ten renginizi iyi bir şekilde tanımanız gerekiyor.

Doğallığı savunduğumuz düğün makyajında, fazla doğala kaçıp çeşitli yüz kusurlarını gün yüzüne sermek olmaz. Bu nedenle “Lancome Teint Idole Ultra Wear Camouflage” kapatıcı ve ten renginize uygun bir rengi tercih edilebilir. Doğal makyajın en güzel özelliklerinden biri ise sınırsız olarak aydınlatıcı kullanabilmek. “Lancome Teint Idole Ultra Custom Highlihting Drops” aydınlatıcı, hem son derece doğal hem de ışıltılı bir görünüm sağlayacaktır.

Düğün makyajı her ne kadar doğallıktan yana olsa da allık kullanmamak kesinlikle olmaz. Allık doğal düğün makyajının vazgeçilmez parçalarından biri olarak bilinir. Bu nedenle “Lancome Blush Subtil” toz allık tercih edilebilir. Allığın tonu konusunda seçim tamamıyla gelin adayanına kalmış.

Makyaj Sabitlenmezse Fazla Doğal Olur!

Chiara Ferragni’den Düğün Makyajı Tüyoları |Güzellik Cilt Bakımı

Düğün sırasında yoğun tempo, stres ve koşuşturmaca nedeniyle makyaj çok zarar görür. Bu yoğun tempoya dayanabilecek bir makyaj, destekleyici olmadan neredeyse imkansızdır. Eğer makyaj sabitleyici kullanılmazsa, makyaj akabilir ve yüksek ihtimalle bozulur. Bu durum da makyajın biraz fazla doğal görünmesine neden olur. Bu nedenle “Lancome Long Time No Shine Setting Powder” makyaj sabitleyici, makyajı gecenin sonuna dek başarıyla korur.

Doğal Düğün Makyajı İçin Doğru Ruj ve Göz Makyajı Seçimi

Göz ve ruj için kullanılacak ürünler bizden, renk seçimi ise sizden. Yani göz ve dudaklarda istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bizim önerimiz ise sade ve doğal olan renkleri tercih etmeniz. Ürün olarak “Lancome Hypnose Platte” ve “Lacome L’Absolu Drama Matte” kullanılabilir. Bu iki ürün sayesinde doğal ancak etkileyici dudak ve gözlere rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Bu doğal ve etkileyici görünümü elde ederken, düğün makyajı konseptiniz kendinden hiçbir şey kaybetmeyecektir.

Yorum Yap