in

Clash of Clans Nasıl Oynanır – Oyun İncelemesi

Clash of Clans 2012 yapımlı eski bir oyun olmasına rağmen günümüzde popülerliğini koruyan ve hala en çok oynanan oyunlar listesinde bulunan bir strateji oyunudur. Oyun ücretsiz olarak indirilip oynanabilmekte ancak bazı oyun öğeleri gerçek para ile satın alınabilmektedir. Hizmet koşulları ve Gizlilik politikalarına göre Clash Of Clans uygulamasını indirmek ve oynamak için en az 13 yaşında olmanız gerekmektedir. Uygulamayı Google playstore ve appstore’dan ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

Clash Of Clans Nasıl Oynanır?

Oyundaki amaç köyünüzü kurup geliştirmek, tehlikelerden korumak ve rakip köylere saldırarak kupa kazanıp üst liglere çıkmaktır. Oyunda size verilen belediye binasını geliştiriyorsunuz. Altın madeni ve iksir toplayıcısı kuruyorsunuz. Altın ve iksir sayesinde köyünüzü saldırılardan korumak için okçu kulesi, büyücü kulesi, havan topu gibi savunma sistemleri inşa ediyorsunuz. İnşa ettiğiniz bu sistemleri topladığınız altın sayesinde geliştirip daha güçlü ve dayanıklı hale getiriyorsunuz.  Oyundaki iksir ile kışla inşa ediyorsunuz. Bu kışlalardan kendi birliğinizi oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz birlikleri yine iksir ile inşa ettiğiniz ordu kampında savaşa hazır bir şekilde bekletiyorsunuz.

Birlikler ile düşmanlarınıza yani rakip köylere saldırıyorsunuz.  Saldırı sonucunda rakip köye verdiğiniz zarar yüzesiyle orantılı olarak yıldız ve kupa kazanıyorsunuz. Kupalar sizin üst liglere çıkmanızı sağlıyor. İksir ile inşa ettiğiniz laboratuvar sayesinde kışlanızdaki birliklere seviye atlatarak daha güçlü saldırı yapmasını sağlıyorsunuz. Kışlanızda saldırı yapabileceğiniz 20’den fazla birlik bulunmakta. Saldırınızı güçlendirmek adına oyun içerisinde saldırı için kullanabileceğiniz yıldırım, öfke, iyileştirme, dondurma gibi çeşitli büyüler de mevcut. Bu büyüleri yine topladığınız iksirler sayesinde inşa edebildiğiniz büyü fabrikasında oluşturabiliyorsunuz. Rakip köylere saldırmak dışında oyunun verdiği görev haritalarına saldırarak altın, iksir ve deneyim puanı kazanabiliyorsunuz.

Kendi Klanını Kur ya da Diğer Klanlara Katıl Güçlü Ol

Clash Of Clans Oyunu başlangıcında köyde yıkılı vaziyette bulunan Klan kalesini yeniden inşa ederek kendi klanınızı oluşturabiliyor ya da başka klanlara katılabiliyorsunuz. Dâhil olduğunuz klandaki dost köylerle beraber klan savaşlarına katılabiliyorsunuz. Yaptığınız klan savaşları sonucunda aldığınız zaferlerle klanınızı geliştirebiliyor ve klanınıza seviye atlatıyorsunuz. Klan seviyesi arttıkça da klan avantajlarından daha iyi yararlanabiliyorsunuz. Klan içerisinde klana dâhil olan diğer köyler arasında birlik yardımında bulunabiliyorsunuz. Oyun içerisinde klanınızla sohbet edebileceğiniz bir özellik de bulunmakta. Oyun içerisinde inşa gelişimini ve birlik eğitimini normalden hızlı tamamlamak için elmas da bulunuyor. Bu elmaslara köyünüzde bulunan ağaçları ve mantarları keserek, kayaları parçalayarak ya da gerçek para ile satın alarak ulaşabilirsiniz.

Oyun ilk başladığında oyunu daha iyi anlamanız adına size ipuçları vererek sizi ne yapmanız konusunda yönlendiriyor. İlk başladığınızda size biraz sıkıcı gelebilir ancak belirli bir seviyeye ulaştığınızda asla bırakmak istemeyeceğiniz Dünya genelinde 100 milyonun üzerinde indirmeye ulaşan bu uygulama, sürekli yeni güncellemeler sayesinde oyuncularına farklı özellikler sunarak oyunun tekrara düşmemesini sağlıyor ve heyecanını koruyor.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dünyanın En Romantik Tatil Ve Balayı Mekânları

Kendisini İyi İfade Edemeyen İnsanların 8 Ortak Özelliği