in

Çocuğunuz ile Anne mi Arkadaş mı Olmalısınız!

Evde tek başınıza bir ergen ile yaşıyorsanız bu soruya yanıt vermek oldukça zor oluyor bazen. Öncelikle anne olarak biraz otoriter, biraz tertipli, biraz disiplin ve biraz da kuralcı olmak doğamızda var. Ancak günümüzde yeni nesil ergenlik çağındaki gençler evde sade bir anne istemiyor. Üreten, sosyal, yol gösteren, halden anlayan hislerine tercüman olacak anne arıyorlar.

Annenin yabancı şarkıya eşlik etmesi, sosyal medyayı takip etmesi, güncel yeniliklerden haberdar olması ergene cesaret verip kendi iç dünyasına kapanacağına ve sizden, arkadaşlarından, okuldan uzaklaşacağına, dışa dönük hayatını ve geleceğini daha rahat ve güvenle şekillendiriyor. Daha cesur ve net tavırlar sergileyip kendini doğru ve düzgün ifade edebiliyor.

Onun bir kez güvenini kazandıysanız, onunla mutsuz olduğu zaman en yakın arkadaşı gibi sorununu dinleyip belki kendi yaşadıklarınızdan örnekler vererek sorununa çare olabildiyseniz arkadaş olmuşsunuz demektir.

Ergen ister bir kız çocuğu, isterse erkek olsun fark etmez. Her ikisininde bir anneye olduğu kadar onu anlayan, destekleyen bir arkadaşa ihtiyacı vardır. O arkadaşı dışarda aratmayın…Siz olun.

 Kim Çocuğu ile Arkadaş Olabilir?

Çocuğunu anlamak isteyen her anne olabilir. Onun ilgi alanlarını keşfederek, araştırma yaparak, ona alternatif çözüm yolları göstererek ve  onu cesaretlendirerek.

Çocuğunuzun en iyi arkadaşı olmak size çok keyif verecektir….

 

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Romantik07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Vücut Çatlaklarına 10 Muhteşem Doğal Çözüm

Nedir Bu Kadınların Aldatılma Korkusunun Sebebi?