1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Yaşam

Bebekler ve Çocuklarda Küçük Yaralanmalarda Ne Yapılmalı?

Bebekler ve Çocuklarda Küçük Yaralanmalarda Ne Yapılmalı?
0

Bebekler ve çocuklar küçük kazalar geçirebilir. Yürürken ya da koşarken sıklıkla düşebilirler ya da vücutlarının bazı bölgelerini eşyalara çarpabilirler. Bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiği elbette tüm anne babalar tarafından bilinmelidir. İstenmeyen kazalar karşısında paniğe kapılmamak çok önemli! Anne babaların soğuk kanlı davranması, çocuklarda küçük yaralanmalarda olması gerekenleri yapması ciddi sorunlar yaşanmasını da önleyecektir.

Ufak yaralanmalar durumunda öncelikle yaralanan cilt bölgesinin rahatlatılması gerekiyor. Darbe alan cilt bölgesinde şişme olması bebekler ve çocuklar için son derece rahatsız edici bir durumdur. Dolayısıyla şişmenin önlenebilmesi ve bu cilt bölgesinin rahatlatılması sanılandan daha önemli bir unsurdur. Bunun için özel olarak formüle edilen ürünlerin kullanılabileceğini de belirtelim.

Bu Yazıda Neler Var

Çocuklarda Küçük Yaralanmalarda Arnica Jel

Çocuklarda Küçük Yaralanmalarda Arnica Jel
Çocuklarda Küçük Yaralanmalarda Arnica Jel

Bu ürünler arasında en çok tercih edilenlerden biri Arnica jel oluyor. Mustela tarafından özel olarak formüle edilen ürün, bebeklerde 9 aydan sonra rahatlıkla kullanılabiliyor. Elbette çocuklar için de kullanıma uygun olmasıyla ön plana çıkıyor. Söz konusu jelin en önemli özelliği ufak yaralanmalar durumunda bu bölgenin rahatlatılmasını sağlıyor olmasıdır. Jelin canlandırıcı ve nemlendirici etkisi de var. Dolayısıyla cildin nem ihtiyacını karşılaması, yaralanan dokunun iyileşmesine de önemli bir katkıda bulunuyor.

Arnica Jel Özellikleri

Bu ürünün ilk yardım çantasında bulundurulması önerilir. Söz konusu jelin hem dermatologlar hem de çocuk doktorları tarafından test edildiği bilgisini de bilmeyenler için aktaralım. Dolayısıyla ailelerin düşme, yaralanma gibi durumlarda gönül rahatlığı ile kullanabileceği ürünlerin de başında geliyor. Az miktarda kullanım, yaralanan bölgenin anında rahatlatılması için yeterli olabiliyor. Havasız pompalı şişe içerisinde kullanıma sunulduğu için özel ambalajı sayesinde pratik bir şekilde kullanılması da mümkün hale geliyor.

Arnica Jel adlı ürünün en önemli özelliklerinden biri de yapışkan ya da yağlı bir his bırakmıyor olmasıdır. Bu yönüyle de kullanıcılardan, ebeveynlerden tam not almayı başarıyor. Bebekleri ve çocukları rahatsız edecek bir his bırakmıyor olması, kullanımını da kolaylaştırıyor. Ürünü daha yakından incelemek isterseniz Mustela.com.tr adresine uğrayabilirsiniz. Bu ürünün vegan olduğunu da belirtmekte fayda var. Zira internet sitesinde daha detaylı bilgiye de ulaşmanız mümkün olacaktır.

Yorum Yap