1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Çocukların Başından Kalkamayacağı Harika Eğitici Çocuk Uygulamaları

Çocukların Başından Kalkamayacağı Harika Eğitici Çocuk Uygulamaları
0

Teknoloji yaşamın parçası olurken, çocuklar için de faydalı olabilecek eğitici çocuk uygulamaları bulunmaktadır. Güvenli olan uygulamalar tercih edildiğinde çocukların öğrenme hevesleri artmaktadır. Mobil dünyada eğlence ve eğitim harmanlanarak çocuklara sunulmuştur. İster tablet ister akıllı telefonlara kolaylıkla indirilen uygulamalar, öğrenme platformuna dönüştürülmektedir.

1-6 Yaş Arası Eğitici Çocuk Uygulamaları

cocuklarin-basindan-kalkamayacagi-harika-egitici-cocuk-uygulamalari1

Eğitici çocuk uygulamaları ebeveyn kontrolünde tercih edilmelidir. Özellikle analitik becerileri ve yaratacı düşünceleri ortaya çıkaran uygulamalar ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. 1-6 yaş arası eğitici çocuk uygulamaları ile hem gelişim sürecine fayda sağlayabilir hem de  keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Abc Kids

Okul öncesi çocukların oynaması için uygundur. İzleme oyunları, eşleştirme oyunları ve seslendirerek eşleştirmeler yapılmaktadır. Çocukların eğlenmesini sağlayan bu uygulama ile farklı bir dünya keşfedilecektir. Aynı zamanda çocukların kelime dağarcığını da genişletmektedir. IOS ya da Android işletim sistemlerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dinle ve Anla

Otizmli çocuklar için tasarlanan bir oyundur. Otizmli çocukların dinleme ve anlama becerisini geliştirmek için ortaya çıkmıştır. Tohum Otizm Vaktı tarafından geliştirilmiştir. Eğitici oyun uygulamaları arasında yer alırken, çocukların anladığını uygulama hızının geliştirilmesi sağlanmaktadır.

Petting Zoo – Hayvanat Bahçesi by Niemann

21 hayvan görselinin bulunduğu bu uygulama da, sevimli hayvanlar dans etmektedir. Hayvanlara dokunulduğunda eğlenceli müzik sesleri çıkmaktadır. Bu sayede hayvanların sesleri, görünüşleri ve tavırları çocuklar tarafından tanınır hale gelecektir.

Star Walk

Eğitici çocuk uygulamaları arasında bulunan bir diğer uygulama da star walk oyunudur. Bu uygulamayı kullanırken yapmanız gereken ilk işlem elinizde bulunan cihazı gökyüzüne çevirmek olacaktır. Gökyüzünde bulunan cisimler algılanırken, 3 boyutlu görüntüsü ekrana gelecektir. Böylece gün doğumu ve gün batımı gibi konulara hakim olunacaktır. Ayrıca çocuğun hayal dünyası da gelişecektir.

Artie’nin Sihirli Kurşun Kalemi

Bu oyunda hedef, çocuğun el beceresini geliştirmektir. Sihirli kurşun kalemi kullanarak karşınıza çıkan canavarın yarattığı zorlukları ortadan kaldırmanız gerekir. Sihirli kalemi kullanarak kendi dünyanızı inşa edeceksiniz. Böylece çocuğun ince motor becerileri gelişecektir. Oyunu oynarken üçgen ve kare gibi geometrik şekillerin çizilmesi sağlanacaktır. Oyunun dili türkçe olurken IOS ve Android işletim sistemlerinde bulunmaktadır.

Baby Zoo Piano

Bu uygulamada piyano üzerinde bulunan tuşlarda hayvan figürleri yer almaktadır. Çocuk, hayvan figürlerine bastıkça notalardan ses çıkmaktadır. Birden çok melodi bulunmaktadır. Bu şekilde çocuğa, müzik algısı aşılanmaktadır.

Sago Mini Bebek

Sago mini bebek ile çocuk, empati duygusunu gelişirirken, sorumluluk almayı da öğrenmektedir. Uygulama içerisinde bulunan bebeği besleyerek, banyo yaptırarak veya birlikte dans ederek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Eğitici çocuk uygulamaları arasında bulunan sago mini bebek ile çocuğun sorunlara karşı nasıl yaklaştığını da gözlemleyebilirsiniz.

6-14 Yaş Arası Eğitici Çocuk Uygulamaları

cocuklarin-basindan-kalkamayacagi-harika-egitici-cocuk-uygulamalari2

İnternetin olumlu yönleri arasında çocuğun gelişim süresinde kullanılacak birçok uygulama bulunmaktadır. 6-14 yaş arası eğitici çocuk uygulamaları ile çocuğun öğrenme hevesi ve hızı artmaktadır. Bu uygulamalardan bazıları şu şekildedir.

ClassDojo

Öğretmenler tarafından yönetilen bu uygulama, ebeveynler için de fayda sağlamaktadır. Ebeyvenler, çocuklarını bu uygulama sayesinde gözleme hakkına sahip olmaktadır. Sınıf içi etkileşim uygulaması olan ClassDojo ile aileler, çocukların okulda yaptıkları etkinlikleri takip etmektedir. Bu uygulama ile öğretmen ve veli arasında iletişim sağlanmaktadır.

Kıdoz

Kıdoz uygulamasında çok sayıda eğitici videolar bulunmaktadır. Bu videoların yanı sıra eğitsel oyunlar da uygulamada yerini almaktadır. Güçlü ebeveyn kontrolleri içeren uygulamada, içeriği yönetme hakkınız bulunmaktadır. Her çocuk için kişisel bir bölüm bulunmaktadır. Öğretici ve eğitim alanında kullanışlı olan bu uygulamayı tercih ederek farklı aktivilere katılım sağlayabilirsiniz.

Da Vinci Kids

Uzmanlar tarafından seçilmiş içerikler ile çocukların güvenli bir ortamda olmaları sağlanmıştır. Çocukların bilgiyi ve merak etme özelliklerini ortaya çıkarmaktadır. Çocuğun hayal gücünü geliştirmek için çeşitli alanlarda içerikler bulunmaktadır. Bu alanlar arasında bilim, fen, matematik, tarih, spor, doğa ve yaşam gibi konular bulunmaktadır. Sürekli yenilenen programlar ile kapsamı genişletilmektedir. Da vinci kids uygulaması IOS ya da Android işletim sisteminden indirilmektedir.

Çocukların, zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak için tercih ettiğiniz uygulamayı indirebilirsiniz. Eğitici çocuk uygulamaları ile çocukların dünyasına girmeyi başararak, dolu dolu vakit geçirmeniz mümkündür. Hem ailelere yol gösteren hem de çocuklara yol gösteren birçok uygulama bulunmaktadır. Özellikle boş vakitlerinizi değerlendirmek için uygulama tercihinde bulunabilirsiniz. Bu uygulamalara erişim sağlamak için IOS işletim sistemini de ya da Android işletim sistemini kullanabilirsiniz.

Yorum Yap