Corona Virüs, Japonya’da Bulunan Yolcu Gemisinde Hızla Yayılıyor

Corona Virüs, Japonya’da Bulunan Yolcu Gemisinde Hızla Yayılıyor

Corona virüs endişeleri dünya genelinde hızla artarken Japonya için de kötü haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Japonya’da bir yolcu gemisi virüs endişesi sebebiyle acil karantinaya alınmıştı. Yolcular için özel testler yaptırılmış ve sonuçlar için beklemeye geçilmişti. Yakın zamanda 20 kişinin enfekte olduğu açıklanmış ve kalan kişilerin testlerinin sürdürüldüğü bildirilmişti. Bugün gelen yeni haber ile birlikte enfekte olduğu tespit edilenlerin sayısı 41 arttı.

Hızla yükselen enfekte sayısı ise özellikle gemide karmaşalara yol açmış durumda. Gemide karantina altında bulunan yolcular sosyal medya da paylaşım yapmaya devam ediyorlar. Bazı yolcular gemide ki yiyecek stoklarının tükeneceğinden endişe ediyor. Detaylara kısaca göz atalım…

Corona Virüs Şüphesi Nasıl Başlamıştı?

Yaklaşık 3.700 kişi taşıyan Diamond Princess adlı geminin Vietnam, Hong Kong ve Tayvan’da durduğu belirtilmişti. Hong Kong’da inen 80 yaşında ki bir adamın enfekte olduğu anlaşılmış ve yetkililere haber verilmişti. Yokohama’da duran bu gemi Corona virüs şüphesiyle tamamen karantina altına alınmıştı.

Gemi karantinaya alındıktan sonra yapılan testlerde 10 kişinin enfekte olduğu anlaşılmıştı. Ancak bu sayı her geçen gün artmakta ve gemide ki insanları endişelendirmekte. Geçtiğimiz günlerde 20’ye çıktığı açıklanan enfekte sayısı yine artmış durumda.

İlginizi Çekebilir: Corona Virüs Tedavisi Bulundu Mu?

Corona Virüs Hastalığına Yakalanan Kişi Sayısı 61

Çin’de yaklaşık 31.000 kişiye bulaşan bu yeni virüs hızla yayılmaya devam ediyor. Şimdiye dek 25 ülkeye yayıldığı anlaşılan virüs hakkında Japonya’dan yeni bilgiler geldi. Diamond Princess adlı yolcu gemisi hakkında yapılan son açıklamalar Japonya’da endişelere yol açtı. Çünkü yapılan testlere göre virüse enfekte olanların sayısı yine artmış durumda.

Japonya’nın sağlık bakanı Katsunobu Kato yeni gelen test sonuçları hakkında açıklama yaptı. Kato, Daha önce 20 kişide tespit edilen bu virüs için 171 testin daha sonucunun çıktığını söyledi. Bu çıkan 171 sonuca göre ise 41 kişinin daha enfekte olduğu anlaşılmış. Enfekte olduğu anlaşılan 20 kişinin hastanelere gönderildiğini belirten Kato, 41 kişinin de hastanelere gönderileceğini açıkladı.

Corona Virüs, Çin Dışında Sadece 2 Kişinin Ölümüne Neden Olmuştu

Dünya genelinde paniğe neden olan bu virüs hızla yayılmaya devam ediyor. Açıklanan son rakamlara göre bu virüs Çin’de 31.198 kişiye enfekte olmuş durumda. Dünya’da da yayılmaya devam eden virüs, Çin dışında 312 kişi de tespit edilmiş. Şu ana kadar 638 kişinin ölümüne sebep olan Corona virüs, Japonya’da toplam 86 kişi de görüldü. Bu 86 kişinin ise 61’i karantinaya alınan yolcu gemisinde tespit edildi. Son olarak hatırlatmak gerekirse Çin dışında bu virüs nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetmişti.  Japonya’da bulunan Diamond Princess adlı yolcu gemisinde ilerleyen günlerde neler olacağı oldukça büyük merak bir konusu.

 

 

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık