Corona Virüs Tedavisi Bulundu Mu?

corona virüs tedavisi

Corona Virüs, Çin’in Wuhan kentinde, 2019 Aralık ayında başladı. Çok kısa bir sürede Çin gibi bir ülkenin Dünya’nın genelinden yalıtılmasına neden olan Corona virüs (2019-nCov ) tedavisinde sevindirici haber Tayland’tan geldi.
Tayland’ın Rajavithi adlı sağlık kuruluşunda çalışan bir grup doktor,  yeni tip coronavirüs tespit edilen hastalara uyguladıkları tedavi ile pozitif olan test sonuçlarının negatife döndüğünü açıkladı. Bu durum, corona virüs tedavisi bulunduğuna dair umut verici bir gelişme olarak adlandırıldı.

İlginizi çekebilir: Corona Virüsü Nedir? Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

HIV ve Grip ilaçları ile Corona Virüs tedavisi Bulundu

Taylandlı bilim adamları, tedavi amacıyla uyguladıkları yöntemin HIV ( AİDS ) ve normal grip virüsünün tedavisinde kullanılan ilaçların karışımı ile elde edildiğini belirtti.
İlaçların, virüs taşıyan hastalarda uygulandıktan sonraki 48 saat içerisinde pozitif olan test değerlerinin negatife döndüğü belirtildi. Lopinavir ve Ritonavir isimli AİDS ilaçları ile oseltamivir isimli grip ilacının karışımı ile coronavirüs tanısı konan Taylandlı hastaların 48 saat içinde,  Çin’den gelen 70 yaşındaki kadın hastanın ise 10 gün içerisinde iyileşme belirtileri göstermesi bu salgında yeni bir umut olarak görülüyor.
Tayland, ülkede görülen 19 hastanın, 8’İ bu tedavi sonrasında taburcu edildiğini geriye kalan 11 kişinin de tedavilerinin ve izlenmelerinin sürdüğünü bildirdi.

Corono Virüs Takibi

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık