1. Ana Sayfa
 2. Güncel Haberler

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir? Gripten Nasıl Ayırt Edilebilir?

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir? Gripten Nasıl Ayırt Edilebilir?
0

2019 Yılının sonlarında Çinin Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü, dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Vuhan şehrinde bulunan hayvan pazarından yayıldığı düşünülen virüs, başta Çin olmak üzere birçok ülkede binlerce kişinin ölümüne neden oldu. Binlerce kişinin ölümüne neden olan virüs salgını yüzünden hükümetler çok ciddi önlemler almaya başladı. Fakat alınan birçok önleme rağmen hastalık hızla yayılmaya devam ediyor. Peki, milyonlarca kişiyi tehdit eden Corona virüsü belirtileri nedir? Birçok kişinin merak ettiği bu soruyu gelin birlikte inceleyelim.

 • Bireylerde meydana gelen 38 dereceden yüksek ve düşmeyen ateş
 • İştahsızlık ve ani gelişen kilo kaybı
 • Bitmek bilmeyen halsizlik ve yorgunluk
 • Ani gelişen nefes darlığı ve solunum problemleri
 • Boğmaca tarzı sürekli devam eden öksürük
 • Psikolojik problemlerin artması
 • Denge sorunları ve baygınlık
 • Devam eden burun akıntısı virüsün başlıca belirtileri arasında yer almaktadır

İlginizi çekebilir: CORONAVİRUS SEBEBİYLE PANDEMİ İLAN EDİLEBİLİR

Corona virüsü belirtileri genel olarak grip ile karıştırılabiliyor olsa da burada en dikkat çeken ekstra belirtiler ise, boğmaca tarzı öksürük, denge problemleri ve nefes darlığı yaşanmasıdır.

Corona Virüsünden Korunmak için Alınabilecek Önlemler

Corona virüsü belirtileri nedir? Coronavirus tedavisi bulundu mu?

2019 Yılının Aralık ayında çıkan corona virüs sebebiyle, tüm dünya zorlu günler geçiriyor. Hızla bulaşan Covid 19 hastalığı sebebiyle, hükümetler acil önlem planlarını devreye sokuyor. Fakat alınan önlemlere rağmen, virüsün yayılmasının önüne geçiremiyor. Peki Corona virüsünden korunma yolları nelerdir? Neler yapabiliriz. Birçok kişinin merak ettiği sorunun cevabını gelin birlikte inceleyelim.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirmek alınabilecek önlemlerin başında gelmektedir. Ncov2019 virüsünden korunmak isteyen bireyler, vitamin takviyesi yapabilir veya doğal besinlerle beslenebilir.
 • Toplu taşıma araçlarında maske takmak son derece önemlidir. 3M maskeler bu virüs için uzmanlar tarafından önerilmektedir.
 • Her türlü yapılacak işlemden sonra, ellerimizi yıkamak alınabilecek diğer önlemlerin başındadır. Özellikle toplu taşımalardan sonra, tuvalet giriş çıkışlarında, temaslar başta olmak üzere sık sık ellerin yıkanması gerekmektedir. Ayrıca anti bakteriyel sabunları kullanmak alınabilecek diğer önlemlerin başında yer alır.
 • Hasta bireylerden uzak durmak ve onlarla temastan kaçınmak, bu süre içerisinde büyük önem arz etmektedir. Yukarıda önlemleri alarak, virüsün ölümcül etkisinden korunmak mümkündür.

Coronavirus Tedavisi Bulundu mu?

Corona virüsü belirtileri nedir? Coronavirus tedavisi bulundu mu?

Binlerce kişinin ölümüne neden olan ve hızla yayılmaya devam eden Ncov2019 isimli virüs için bilim insanları çalışmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde Çin hükümetinin Büyükelçisi yaptığı açıklamada aşının bulunmuş olabileceğini fakat testlerin henüz tamamlanmadığını açıklamıştı. Bu açıklama dünya genelinde sevinçle karşılansa da Coronavirus tedavisi bulundu mu? Sorusunun net cevabı; biraz daha zamana ihtiyaç olduğudur.

Amerika Birleşik Devletleri geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, söz konusu virüs için çalışmaların sona geldiğini ve yakın zamanda bitebileceğini söylemişti. Fakat söz konusu ilacın henüz test aşamasında olduğu ve piyasaya sürülmek henüz erken olduğu gelen bilgiler arasındaki yerini koruyor.

Coronavirus ilk çıktığı dönemlerde bilim insanlarının yaptığı açıklama, oldukça endişe verici olmuştu. O dönem yapılan açıklamaya göre coronavirus tedavisinin bulunması ve test edilmesinin 2 yılı bulabileceği konuşulmuştu. Fakat hızla yayılan hastalık yüzünden birçok ülkenin bilim insanları çalışmalarını hızlandırdı.

Dünyayı etkisi altına alan virüsü takip etmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir. Söz konusu site gün içerisinde 2 defa güncelleniyor ve hastalıktan etkilenen kişilerin sayısını bildiriyor.

Corona virüs nasıl takip edilir? Tıklayınız.

Yorum Yap