Corona Virüsü Nedeniyle Akıllı Maskeler Üretildi

Corona Virüsü Nedeniyle Akıllı Maskeler Üretildi

Çin’ in Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü salgını nedeniyle, milyonlarca insan oldukça zorlu bir dönemden geçiyor. Salgının hızla ilerlemesiyle birlikte, ülkeler bazında da bazı önlemler alınmaya başlandı. Alınan önlemlerden bir tanesi de zorunlu maske kullanımı. Zorunlu maske kullanımı sayesinde salgının bulaş riski de gözle görülür bir şekilde düştü. Fakat tek kullanımlık maskeler yüzünden birçok insan da ciddi anlamda ekonomik sıkıntılar yaşamaya başladı. Yaşanan bu sıkıntılarda dikkate alınarak ülkemizde tam koruma sağlayan akıllı maskeler üretildi. Peki, ülkemizde üretilen akıllı maskelerin özellikleri neler?

Akıllı Maskelerin Özellikleri

Corona virüsü salgını nedeniyle ülkemizde de maske kullanımı zorunlu hale geldi. Zorunlu maske kullanımı nedeniyle birçok kişi tek kullanımlık maskeleri kullansa da ciddi anlam da ekonomik olarak zorluklar çekmeye başladı. Ekonomik olarak ciddi sıkıntılar çeken kullanıcıları düşünen teknoloji firmaları ise akıllı maskelerin üretimi için çalışmalarına bir süre önce başlamıştı. Yapılan çalışmalar doğrultusunda ülkemizde faaliyet gösteren Coronity Sağlık Teknolojileri şirketi, akıllı maskeler üretmeyi başardı.

Ülkemizde üretilen akıllı maske sayesinde kullanıcılar hem salgından korunacak hem ateşini ölçebilecek hem de solunum sayısını son derece kolay bir şekilde öğrenebilecek. Geliştirilen akıllı maskelerin ayrıca mobil uygulaması da bulunuyor. Söz konusu uygulama sayesinde kullanıcılar, sağlıklarıyla ilgili istatistiksel bilgilere de son derece kolay bir şekilde ulaşabiliyor Ayrıca mobil uygulama içerisinde saklanan verilerde istenilmesi durumunda paylaşılabiliyor. Kullanıcılar akıllı maskeyi tek şarj ile 8 saat boyunca aralıksız bir şekilde kullanabiliyor.

Akıllı Maskelerin Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Ülkemizde üretilen akıllı maskeler sayesinde birçok kişi de ekonomik anlamda ciddi olarak rahatlayacak. Resmi olarak fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmayan maskelerin, 2020 yılı içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor. Farklı renk seçeneklerine de sahip olması beklenen akıllı maskelerin ne kadar satacağı ise son derece merak konusu.

Gerekli testler yapıldıktan sonra ilk olarak ülkemizde satışa çıkacak olan maskelerin, ilerleyen dönemlerde diğer ülkelere de pazarlanması bekleniyor. Son derece teknolojik olan bu maskeler sayesinde kullanıcılar, sağlıklılarıyla ilgili bilgilere de günlük olarak telefonlarından ulaşabilecek.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık