1. Ana Sayfa
  2. Ev Yaşam

Damadın Annesine Verebileceğiniz 11 Adımlık Harika Hediye Önerileri

Damadın Annesine Verebileceğiniz 11 Adımlık Harika Hediye Önerileri
0

Damadın annesine hediye önerileri hakkında fikir edinmek için bu yazıyı okumalısınız. Kayınvalideye ilk hediye desek aklınıza ilk neler gelir?

Özellikle çiftlerin birbirlerine ve ailelerine aldıkları hediyeler hem eğlenceli hem de oldukça özen gerektiren bir durumdur. Çiftlerin birbirlerine alacakları hediyeler aile bağlarını kuvvetlendirir. Eskilerden beri adet olan bu gelenekler günümüze kadar gelmiştir. Eski dönemlerde adete göre hazırlanan hediyelik eşyalar günümüzde daha çok ihtiyaca göre hazırlanmaktadır.

 

Kayınvalideye İlk Hediye Ne Alınır? Damadın Annesine Verebilecek Hediye Önerileri!

Geleneklerine bağlı olan kişilerin özenle hazırladığı hediyelik bohçalar aileler arasında dağıtılır. Müstakbel eşinizin ailesi artık sizin de aileniz olacaktır. Bu yüzden damadın ailesine özenle hediyeler hazırlamalısınız. Biz bu yazımızda damadın annesine hediye önerileri hakkında bahsedeceğiz. Damadın annesine bohça hazırlama konusunda size önerilerde bulunacağım. Damadın annesine alınabilecek bazı hediye önerileri şunlardır;

1- Hediye Önerileri Örneği Olarak Ev Terliği

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri2
Kayınvalideye İlk Hediye

Temel gereksinimlerden biri olan ev terliği damadın annesine verilebilecek hediyeler arasındadır. Ev terliği günlü yaşamımızda çok kullandığımız eşyalar arasındadır. Bu yüzden kayınvalideye terlik seçimi konusunda özen göstermeniz gerekir. Alacağınız terliğin rahatlığı ve kalitesi oldukça önemlidir. Kayınvalidenize terlik almadan önce ayak numarasını öğrenmenizde fayda vardır. Müstakbel eşinizden bu konuda yardım alabilirsiniz.

Kayınvalideye alacağınız hediyeyi güzel bir paket yaparak bohçaya koyunuz.

2- Kayınvalideye Şık Bir Bluz, Gömlek veya Kazak Alabilirsiniz

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri3
Kayınvalideye İlk Hediye

Damadın annesine hediye önerileri kayınvalidenizin giyim tarzına göre değişir. Kayınvalidenize şık bir bluz, gömlek ya da kazak alabilirsiniz. Eğer kayınvalidenizin zevkini çok fazla bilmiyorsanız. Müstakbel eşinizden bu konuda yardım alabilirsiniz. Ayrıca kayınvalidenizin bedenini de öğrenmeyi unutmayın. Birçok renkte ve modelde bluzlar ve gömlekler bulunur.

Kayınvalidenize aldığınız kıyafeti hediye paketi yapın. Kaliteli olmasına özen gösterin. Kalitesiz ucuz ürünler çok çabuk yıpranır. Bu yüzden aldığınız hediyenin bir anlamı kalmaz. Alacağınız hediyelerin kalıcı olmasını istiyorsanız kaliteli eşyalar almaya dikkat edin.

3- Örgü Yelek

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri4
Kayınvalideye İlk Hediye

Kayınvalideye alınabilecek hediyelerden bir diğeri de örgü yeleklerdir. Özellikle el yapımı örgü modelleri damadın annesinin bohçasına koyulabilecek ürünlerdir. El emeği olursa daha uygun olacaktır. Birçok yerde kayınvalideye koyulan yeleğin el yapımı olması adetten kaynaklanır. Geçmişten günümüze kadar gelen bu adet hala sürdürülmektedir. Özellikle geleneklerine bağlı olan kişiler bu konuya daha fazla dikkat ederler.

Örgü yelekleri kendiniz örebilir veya el örgüsü yelek satan yerlerden satın alabilirsiniz.

4- Damadın Annesine Hediye Önerileri Olarak El Emeği Ürün

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri5
Kayınvalideye İlk Hediye

Damadın annesine hediye eşyalar alacaksanız el emeği olan ürünleri tercih edin. Kayınvalidelerin bohçası için olmazsa olmaz hediyelerden birisi olan el örgüsü patikleri alabilirsiniz. Patikler kışın ayakları sıcacık tutan şık çoraplardır. El örgüsü olan patiklerin yeri hazır olanlara göre çok daha farklıdır. Kayınvalide bohçasına hazır patik koymak uygun olmaz. Eğer patik örmeyi bilmiyorsanız el örgüsü patikleri dışardan da satın alabilirsiniz. Önemli olan bohçada el örgüsünün bulunması.

İstediğiniz renk ve modelde el örgüsü patiklerden alabilirsiniz. Genellikle kayınvalide bohçasına 2 çift patik konulur. Siz de kayınvalide bohçasına 2 çift el örgüsü patik koyabilirsiniz.

5- Oyalı Yazma

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri6
Kayınvalideye İlk Hediye

Kayınvalidelerin bohçasına oyalı yazma mutlaka koymalısınız. Tığ veya iğne oyasından yapılmış yazmaları biliyorsanız önceden çeyizinize yapmışınızdır. Ya da dışardan da el yapımı oyalı yazma satın alabilirsiniz. Genellikle 2 tane iğne oyası 2 tane de tığ oyası yazma koyulur. Alacağınız yazmaların kumaş özelliklerine dikkat edin; özellikle ucuz naylondan oluşan yazmalar almayın. Eğer yazma alıp kendiniz veya tanıdıklarınıza oya yaptıracaksanız; yazmanın kalitesiz olmamasına çok dikkat edin. Çünkü el emeği göz nuru hazırlanan oyalara yazık olabilir.

Damadın annesine bohça yapımı için; gerekli olan malzemeleri hediye paketlerine koyarak hazırlayın. Çünkü hediyelerin sunumu da çok önemlidir.

6- İğne Oyası veya Tığ Oyalı Havlular

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri7
Kayınvalideye İlk Hediye

Havlular günlük hayatımızda çok kullandığımız kişisel temizlik ürünlerinden birisidir. Kayınvalide bohçasına el örgülü havlulardan koyabilirsiniz. Havlular kişiler arasında çok fazla tercih edilen bir hediyeliktir. Özellikle gelenek ve göreneklerine bağlı olan insanlar havlu modelini hediye olarak tercih ederler.

Kayınvalidenize vereceğiniz hediye seçimi için kaliteli olan ürünleri veya el yapımı olanları alın. Örneğin; havluların mutlaka el emeği ile hazırlanmış olmasına dikkat edin. Sade koyacağınız havlular çok basit duracaktır. Bu yüzden kayınvalidenize vereceğiniz havluların kenarları iğne oyası veya tığ oyası ile yapılmış olmalı. Genellikle 2 tane iğne oyası 2 tane tığ oyası alınır. Bunlardan ikisi büyük yüz havlusu ikisi de küçük el havlusudur. Kayınvalidenize hediye havlu alacaksanız bu önerilerime dikkat etmenizde fayda vardır.

7- El Örgüsü Omuz Şalı

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri8
Kayınvalideye İlk Hediye

El örgüsü omuz şalı kayınvalideye alınabilecek hediyeler arasındadır. Annelerimiz omuz şallarını çok severler. Bu yüzden el örgüsünden yapılmış olan omuz şalını kayınvalidenize hediye ederek onu çok mutlu edersiniz. Çoğu bayan omuz şallarını çok severler. Özellikle soğuk havalarda omuzlarına attıkları şallar hayat kurtarıcıdır. Eğer el örgüsü biliyorsanız; çeyiziniz için kendinize ve kayınvalidenize omuz şalları örün. Eğer örgü bilmiyorsanız dışardan el yapımı omuz şalları satılmaktadır. Kayınvalidenize uygun bir modelde el örgüsü omuz şalı satın alabilirsiniz.

Ördüğünüz veya satın aldığınız omuz şalları kayınvalidenize hediye önerileri arasında yer alır. Dilerseniz evlilik hazırlıkları aşamasında kayınvalidenizin bohçasına omuz şalını hediye olarak koyabilirsiniz.

8- El Örgüsü Lifler

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri9
Kayınvalideye İlk Hediye

Kişisel temizlik ürünlerinden olan el örgüsü lifleri, kayınvalide bohçasına koymak adettir. El örgüsü lifler bohçalar için vazgeçilmez ürünlerdendir. Lif yapımı çok basit örgülerdendir. Eğer henüz evlenmediyseniz çeyiziniz için lifler örebilirsiniz. Ya da örmeyi bilmiyor veya yeterli vaktiniz yoksa dışardan hazır el örgüsü lifler alabilirsiniz. Zaten bohçanızda damat tarafından ve kendi tarafınızdan çok sayıda lif hediye edilecek.

Kayınvalide bohçasına genellikle en az iki tane lif koyulur. Siz de damadın annesine hediye önerileri ne olabilir diye düşünüyorsanız el örgüsü lifleri tercih edebilirsiniz. En az 2 tane lif koymaya dikkat edin.

9- Nevresim Takımı veya Pike Takımı

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri10
Kayınvalideye İlk Hediye

Nevresim takımları veya pike takımları evlerin olmazsa olmaz ürünleridir. Genelde yatak odası tekstil ürünleri çeyizlerde mutlaka bulunur. Çeyizlik tekstil ürünlerinin kaliteli olması çok önemlidir.

Çoğunlukla pamuk, pamuk saten tekstil ürünleri kaliteli olur. Naylon içeren tekstil ürünleri rengini çabuk kaybeder. Ucuz kalitesinden emin olmadığınız yatak odası tekstil ürünlerini tercih etmeyin.

Şık ve kaliteli nevresim takımları, yatak örtüleri ve pike takımları ev hanımları için vazgeçilmez parçalardır. Bu yüzden damadın annesine hediye önerileri arasında harika bir seçimdir.

10- Koku Keseleri

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri11
Kayınvalideye İlk Hediye

Kayınvalidenize özenle hazırladığınız bohçanın içerisine koku keseleri eklemek harika bir fikirdir. Hatta kendiniz evde el emeğinizle hazırladığınız koku keselerini kayınvalidenize hediye ederek daha çok mutlu edin. Çünkü el yapımı hediyelerin herkes için yeri farklıdır.

Evde kayınvalidenize jütlerden veya keçelerden koku kesesi hazırlayın. Jütü veya keçeyi kese şeklinde kesin ve dikin. Dikme aşamasında kesenin ucuna geldiğinizde açık bırakın elyaf ve kurutulmuş koku bitkilerini içerisine koyduktan sonra kese dikimini tamamlayın. Damadın annesine hediye önerileri düşünüyorsanız koku keseleri yapma fikri tam da size göre bir fikir.

11- Mutfak Gereçleri Hediye Önerileri

damadin-annesine-verebileceginiz-harika-hediye-onerileri12
Kayınvalideye İlk Hediye

Günlük yaşamda çok kullanılan mutfak gereçleri damadın annesine hediye edebileceğiniz eşyalar arasındadır. Geçmişten günümüze kadar gelen hediye verme adetleri, geleneklerine bağlı tüm insanların dikkat ettiği bir konudur.

Kayınvalidenize alacağınız mutfak gereçlerini şık paketleme yaparak hediye edebilirsiniz.

Yorum Yap