Dekorasyonda Simetri

dekorasyonda-simetri

Dekorasyonda simetri özelliğinin kullanılması, odanın bütünlüğünün ve düzeninin daha iyi bir şekilde görülmesini sağlayacaktır. Dilerseniz oturma odasında dilerseniz yatak odasında ve ya evin salonunda bile bu özelliği uygulayabilirsiniz.

Odalarınızda simetri özelliğini kullanmanız mekanın daha düzenli ve bütünsel görünmesini sağlarken aynı zamanda misafirleriniz için de şık ve nezih bir ortam oluşturmaktadır. Ayrıca misafirleriniz odanızdayken baktıklarında göz yorgunluğu yaratmayan bir dekorasyona sahip olursunuz.

Dekorasyonda Simetriyi Nerede Uygulayabiliriz?

Bulunduğunuz mekanda simetriyi nasıl yakalayacağınıza karar verebilmek için öncelikle bu mekanın en çok göze çarpan kısmı seçmelisiniz. Simetriyi odanın diğer kısımlarında da yapabilirsiniz ancak en çok göze çarpan yerde yapmanız ev dekorasyonu için çok daha etkili olacaktır. Çünkü tüm dikkatlerin evin bir köşesine yoğunlaşmasını sağladıysanız o alanın da düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Evin bir bölümünü belirledikten sonra o noktaya tam karşısından geçip bakmalısınız. Ardından bu köşede bir odak noktası belirlemelisiniz. Sonrasında o odak noktasına eşit uzaklıkta iki nokta belirlemelisiniz. Şimdi de bu noktaları bir işaret yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Odada simetri özelliği kullanacaksanız eğer bu iki noktaya dikkat çekici objeler yerleştirmelisiniz. Bu şekilde olduğunda simetri özelliği daha da öne çıkacaktır.

Belirlediğiniz bu iki noktaya dilerseniz tablo, abajur, çiçek, mini duvar lambası koyabilirsiniz. Duvar üzerinde uygulanabilecek simetri öğeleri dışında eğer siz evin tabanında bir simetri uygulamak istiyorsanız gazetelik, vazo, saksı, sehpa ve ya halı gibi objelerle bu simetri özelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

Evinizin çok düzensiz olduğundan şikâyetçi iseniz evinizin dekorasyonunda simetri özelliği uygulayarak yeniden düzenleme yapabilirsiniz. Dekorasyonda simetri özelliğinin evin sadece bir bölümü için kullanılması şart değildir. Mekanın uygun olan kısımlarında dilediğiniz gibi bunu deneyebilirsiniz. Bu şekilde evinizde eşyalarınız bir uyum içerisinde kendilerini göstereceklerdir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık