in

Doğa ve Denize Meraklı Gezginlerin Gideceği Muhteşem Yerler

Doğa ve Denize Meraklı Gezginler için düzenlediğimiz bu kısa tavsiye yazımızda kesinlikle hayır diyemeyeceğiniz, görmediyseniz mutlaka gidip görmek isteyebileceğiniz yörelerimize yer verdik

#1 Giresun Bektaş Yaylası

Doğayla baş başa kalmak isteyenlerin ve tabiata karşı meraklı olan insanların gelebileceği muhteşem havası ve yeşillikleriyle izleyenlerin gözünü dolduran bir manzaraya sahip Bektaş Yaylası, temiz havası ve çeşmelerden akan buz gibi soğuk suyuyla yaylayı ziyaret edenlerin gözdelerinden biri olmayı başarıyor. Aynı zamanda yayla içerisinde yer alan pazarda her türlü alışverişini yapabileceğiniz gibi yaz şenliklerine katılıp gününüzü kaliteli bir şekilde doldurma imkanı veriyor. İnsanı rahatsız etmeyen serin havası ve göz dolduran yeşil manzarasıyla gezmeyi önereceğimiz bir yer unvanını kazanıyor. Ulaşım konusunda yer yer engebeli tarafları olduğunu söyleyebiliriz ancak yoldan geçerken göreceğiniz sis bulutları bu yolculuğa devam etme zevkinizi arttıracağını söyleyebiliriz.

#2 Muğla Akyaka

Türkiye’nin başka gözde yerlerinden biri olan Akyaka tertemiz deniziyle, muhteşem doğa manzarasıyla kamp yapmak isteyenlerin, ve doğayla baş başa kalmak isteyenlerin tercih edeceği hoş yerlerden biridir. Size her türlü imkanı sunan bu yerde çarşıya çıkıp her türlü alışverişinizi yapacağınız birçok mağaza ve market olacağı gibi kamp alanlarında çeşitli organizasyon etkinliklerinden, tekne turlarına kadar birçok faaliyet hizmete sunuluyor. Tekne turlarına katılarak bu mavi yolculukta hem çeşitli koylar göreceksiniz hem de tertemiz suyu ve manzarasıyla denize girme imkanı bulacaksınız. Suyun berraklığı ve soğukluğu bu sıcak havalarda sizleri ferahlatarak tatilinizi kaliteli bir biçimde sürdürmeye olanak tanıyor.

Kampçılık İçin Gerekli Olan 10 Malzeme ve Kampçılık hakkında Bilmeniz Gerekenler

#3 Antalya Kaş

Doğa demişken Kaş’tan bahsetmemek olmaz. Şöyle ki hem turistlerin hem de Türk tatilcilerin gözde mekanlarından biri olan Kaş hayatında kaçamak yapıp, gezmeye meraklı insanların gelebileceği harika yerlerden biridir.  En ünlü plajlarından Kaputaş Plajı turkuaz ve mavi karışık suyuyla gözleri doldurarak deniz ve doğaya meraklı insanların vakit geçireceği ünlü plajlarından biridir. Kaş’ta kamp yapmak isteyen gezginlerin geleceği yerlerden Çukurbağa Yarımadası hem temiz plajları hem de sakin ortamıyla herkesin gelmek isteyeceği yerlerden biridir. Eğer tekne turuna meraklıysanız merkeze inip oradaki tekne turlarından birine katılıp günübirlik bir gezme yapabilirsiniz. Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl plajları da Kaş’ın en ünlü plajları arasında yer almaktadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Romantik07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Black Mirror: 5. Sezon Üzerine İnceleme

Bad Times at The El Royale Film İncelemesi