1. Ana Sayfa
  2. Sinema/Tiyatro/TV

Doğada Yaşamı Ön Plana Çıkaran Konusu İle “Yuva” 10 Mayıs da Gösterime Girecek

0

Yerli filmler arasında olan ve 10 Mayıs 2019’da vizyona girecek olan Yuva filmini ele alacağız. Filmin doğrudan dram olması sebebiyle dram izleyicisini sinemalara sürükleyeceğini düşünüyoruz. Nispeten genç bir kadroyla karşımıza çıkmasıyla merak uyandırdığı kesin.

Yuva filminde doğa yaşamanın önemine çok iyi vurgu yapıldığını düşünüyoruz. Aynı zamanda doğanın katledilmesi konusuna karşı önemli bir sosyal görüş içeriyor. Veysel isimli karakterin doğada bir başına yaşayan kendisine münhasır bir hayatı vardır. Fakat yaşadığı bu doğal ortam kısa süre önce yatırımcılar tarafından satın alınmış ve ihale sonucunda imara açılmıştır. Doğal olarak Veysel’in buradan tahliye süreci başlamıştır. Doğadan yani kendi evinden tahliye kararını tanımayan Veysel’i ikna etmek ise kardeşine düşer. Ancak burada yaşadıkları bazı olaylar tüm seyri değiştirmeye yetecek cinstendir.

Yuva filminin oyuncu kadrosunu Kutay Sandıkçı, Ahmet Melih Yılmaz, İmren Şengel, Eray Cezayirlioğlu ve Okan Bozkuş oluşturuyor. Başroller dışında dikkat çeken bir diğer unsur ise Emre Yeksan tarafından yazılıp yönetilmesidir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap