in ,

Drone İle İlk Kez Taşınan Böbrek, Başarılı Bir Ameliyat İle Hastaya Nakledildi

ABD de ilk kez gerçekleştirilen drone ile organ taşıma hizmeti başarı ile sonuçlandı. Maryland eyaletinde ki  Maryland Medikal Merkezi’nde 8 yıldır diyaliz ile yaşamını sürdüren 44 yaşında ki bir hastaya nakledilecek olan böbrek, drone ile taşınarak hastaneye ulaştırıldı. Drone ile taşınan böbrek başarılı bir şekilde hastaya nakledildi.

Drone İle Organın Taşıması Sadece 5 Dakika Sürdü

BBC Türkçe de yer alan habere göre Hastaya nakledilecek böbreğin hastaneye ulaşmasının sadece 5 dakika sürdüğü ve operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği yer almaktadır.

Organ nakli ameliyatlarında ki başarıda en büyük etmenin, bağışlanan organın çok hızlı bir şekilde hastaya ulaşması olduğunu vurgulayan yetkililer, hava şartları ve yoğun trafik nedeni ile gecikmeler yaşandığını belirtiyorlar.

Maryland Üniversitesi Tıp Okulu ve Maryland Yaşayan Miras Kurumu tarafından gerçekleştirilen bu çalışma öncesi kan tüpleri ve diğer tıbbi materyaller taşınarak testler yapılmış, ulaşımın güvenliği için özel bir cihaz tasarlanmış. Dronun düşmesi ihtimaline karşılık ise paraşüt sistemi konularak güvenlik arttırılmış.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

10 Mayıs da Vizyona Girecek Filmler: Pokemon Dedektif Pikachu

Antalya Türk-Rus Klasik Müzik Festivali 7 Mayıs Da Başlıyor