in

Dudak Uçuklatan Fiyatları İle Dünyanın En Pahalı Otomobilleri

Otomobiller çoğu insan için adeta bir tutkudur. Her yıl yenilenerek bir başka serisi çıkan otomobil modellerinden bazıları var ki fiyatları gerçekten dudak uçuklatıyor. İşte dünyanın en pahalı otomobilleri.

#1 Rolls Royce Sweptail

Dünyanın en pahalı arabası 13 milyon dolarlık değeri ile Rolls Royce Sweptail. Yapım aşaması 4 yıl süren bu otomobil özel bir sipariş sonucu yapılmış ve kullanıcısına sunulmuştur.

  #2 Mercedes Benz Maybach Exelero

  Dünyanın en pahalı ikinci otomobili olan bu arabanın değeri 8 milyon dolar. 700 beygir gücünde ve saatte 351 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. 240 adet üretilen bu aracın 12 silindir hacmi ve 6 metre uzunluğu bulunuyor. Ayrıca aracın lastikleri patlama gibi bir durumda otomatik olarak kendiliğinden yenileniyor.

   #3 Koenigsegg CCXR Trevita

   Bir İsveç malı olan bu arabadan yalnızca 2 adet var. Aracın maksimum hızı ise saatte 402 kilometre. Araç ayrıca 100 kilometre hıza 3 saniyede çıkıyor. Değeri ise 4.8 milyon dolar. Bu otomobilin biri ünlü  boksör Floyd Mayweather de bulunuyor.

    #4 Lamborghini Venomo

    Özel bir seri olan bu otomobilden dünyada sadece 7 adet bulunuyor. 4.5 milyon dolarlık bir değere sahip olan bu süper hızlı otomobil 100 kilometre hıza da sadece 3 saniyede çıkıyor. Aracın motoru ise 6.5 litre ve V12 motor.

     Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

     Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Loading…

     0

     Mobile Legends Bang Bang Oyun İncelemesi

     Youtube’un Yeni Rekortmeni Kill This Love ile Blackpink