in

Dünyanın En İyi 5 Müzikal Sinema Filmi

Sizler için Müziğin ve sinemanın muhteşem bir uyum yakaladığı en iyi müzikal sinema filmi listesi hazırladık. Listemize eklenmesi gerektiğiniz düşündüğünüz başka müzikal sinema filmi var ise lütfen yorum olarak yazınız.

#1 La La Land- Aşıklar Şehri

En iyi müzikal sinema filmi listemizde ilk sırada La La Land- Aşıklar şehri isimli müzikal yer alıyor. 2016 yapımı olan müzikalin başrollerini Emma Stone ve Ryan Gosling paylaşıyor. Müzikalin konusu ise azimli bir aktirist ile gelenekçi bir jaz sanatçısının aşk hikayesinden doğuyor.

  #2 Les Miserables

  Listemizin ikinci sırasındaysa Les Miserables isimli 2012 yapımı bir dram yer almaktadır. Oldukça hüzünlü bir konuya sahip olan müzikalde 19. Yüzyıl Fransa’sını konu alıyor. Bu dönemde yaşayan bir hükümlü ve annesiz kalan bir çocuğun etrafında geçen olaylar, izleyicisini ağlatmayı başarıyor.

   #3 Chicago

   Listemizin üçüncü sırasındaysa hapiste tanışan ve birbirine ezeli rakip haline gelen iki sıra dışı kadının etrafında dönen 2002 yapımı Chicago müzikali yer alıyor.

    #4 Funny Girl- Komik Kız

    Listemize oldukça eski bir yapım olan Funny Girl ile devam ediyoruz.  1968 yapımı filmin merkezinde Barbara Streisand ve Omar Sharif yer alıyor.

     #5 West Side Story- Batı Yakasının Hikayesi

     Dünyanın en iyi 5 müzikal sinema filmi listesinin son sırasında 1961 yapımı bir aşk müzikali olan West Side Story yer alıyor. Natalie Wood’un baş rol aldığı müzikal yeni dönemin Romeo ve Juliet’i olmuşa benziyor.

      Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

      Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

      Bir cevap yazın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      Loading…

      0

      Doğada Yaşamı Ön Plana Çıkaran Konusu İle “Yuva” 10 Mayıs da Gösterime Girecek

      Pasaport Var ama Vize Yok Diye Üzülmeyin! Vizesiz de Gidebileceğiz 11 Yurtdışı Tatil Fırsatı Var