1. Anasayfa
  2. Güncel Haberler

Dünyanın En Zengin İnsanları 2022

Dünyanın En Zengin İnsanları 2022
0

Dünyanın en zengin insanları sıralaması, hangi işlerle meşgul oldukları ve ne kadar servetlerinin ne kadar olduğu sık sık merak konusu oluyor. İşte serveti dudak uçuklatan o isimler!

Dünyanın En Zengin İnsanları Nasıl Zengin Oldu? Dünyanın En Zengin İnsanları Ne İş Yapıyor?

Her yıl güncellenen dünyanın en zenginleri listesinde farklı meslek gruplarında ve farklı yaş aralıklarında pek çok kişi bulunuyor. Hepsinin ortak noktası ise azim ve çalışkanlık. İşte dünyanın en zenginlerinin yaptığı meslekler ve başarı serüvenleri!

1-Dünyanın En Zengin İnsanları Sıralaması İçindeki Elon Musk Serveti İle Zirvesindeki Kişi!

dunyanin-en-zengin-insanlari

Ünlü milyarder Musk, Güney Afrika Cumhuriyetinde dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda Kanada ve ABD vatandaşıdır. ABD’ye 20 yaşında göç eden Musk 50 yaşında ise hem ABD’nin hem de dünyanın en zengin kişisi oldu.

Ünlü milyarderin kişisel servetinin 201,7 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Tesla ve Spacex’in sahibi. Mühendis ve teknoloji tasarımcısı olan Elon Musk son zamanlarda kripto paralar üzerinden servetine servet kattı.

2- E-Ticarette Dünyanın En Zengin İnsanları Kimlerdir Sorusunun İlk Yanıtı Jeff Bezos!

Amazon’un sahibi olan ABD vatandaşı Jeff Bezos’un 150 milyar dolara ulaşan bir serveti olduğu tahmin ediliyor. 2013 yılında The Washington Post gazetesini de alarak medya sektörüne de el atmış ve pandemi sürecinde daha da gelişen “internetten alışveriş sistemi” ile servetini ciddi biçimde artırmıştır.

3- Dünyanın En Zengin İnsanları Nereli Sorusunda Şaşırtan Ülkenin Vatandaşı Bernard Arnault!

dunyanin-en-zengin-insanlari
dünyanın en zengin insanları

Dünyanın en zengin insanları her geçen gün onu biraz daha zenginleştiriyor. Lüks eşyalar satan onlarca farklı markanın sahibidir. Fransa vatandaşı olan Bernard Arnault’un net serveti tam olarak bilinmiyor. Pek çok araştırmacıya göre aslında dünyanın en zengin kişisi olduğu belirtiliyor.

Resmi olarak 170 milyar dolar civarında serveti bulunuyor. 60 farklı markanın sahibi olan Arnault esasen mühendistir. Sahip olduğu markaların tamamı elit kesime hitap eden ve yüksek fiyatlı ürünler satan markalardır. 156.000 bin çalışanı ile sadece lüks ürünler satmaktadır. Yüksek gelirli müşterilere pahalı ürünler satmasıyla bilinen LVMH firmasının yöneticisidir.

4- Dünyanın En Zengin İnsanları İlk 100 Kişiden Biri Olan Bill Gates!

Microsoft’un sahibi olan Bill Gates, 129.7 milyar dolar servete sahiptir. Bilgisayar yazılımcısıdır ve kişisel bilgisayarların dünyada yayılmaya başlaması ile birlikte küçük bir şirket kurmuştur. Şirkette sadece 13 kişi çalışırken kısa sürede bu şirket dünyanın en büyük firmalarından biri haline gelmiştir. Çünkü ortaya çıkan bilgisayar sistemlerinin alt yapısını kuracak profesyonel ekipler yoktu ve Bill Gates bu ihtiyacı çok iyi değerlendirmişti.

Bill Gates’in 13 kişi ile kurduğu şirket bugün 160.000 kişinin çalıştığı ve dünyada en fazla kar eden firmalardan biri haline gelmiştir.

5-Genç Yaşta Büyük Bir Zenginliğe Kavuşan Mark Zuckerberg!

Zuckerberg, Harvard Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı okurken kurduğu Facebook uygulaması ile kısa sürede dünyanın en zenginleri arasında girmiştir. Bu uygulamayı başlangıçta sadece okuduğu üniversitedeki öğrencilerin iletişime geçmesi için hayata geçirmişti. Fakat Facebook o kadar büyük rağbet gördü ki kısa sürede tüm dünyaya yayıldı ve en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından biri haline geldi.

Mark Zuckerberg, sadece Facebook uygulaması ile yetinmemiş sonradan ortaya çıkan Instagram ve WhatsApp uygulamalarını da satın alarak sosyal medyanın büyük bir kısmına sahip olmuştur. Mark Zuckerberg’in kişisel servetinin 122 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Dünya çapında yankı yapan haberler ilginizi çekiyor ise bu yazımıza da göz atmanızı isteriz: Dünyanın En Tehlikeli Hava Yolu Firmaları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir