1. Ana Sayfa
  2. Özgürce Fikirle

2020 e-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

2020 e-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?
0

Adım adım e-Devlet abonelik iptali! Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla tüm dikkatleri üzerine çekti. Yapılan resmi açıklama doğrultusunda bundan böyle abone sayısı 200 binin üzerinde olan işletmelerin sözleşme fesih işlemleri, e-Devlet üzerinden kolaylıkla ve pratik bir şekilde yapılabilecek. Uzun zamandır beklenen yeni düzenlemeyle birlikte artık, faks çekme derdi de ortadan kalkacak. Peki, e-Devlet abonelik iptali nasıl yapılır?

Adım Adım e-Devlet Abonelik İptali İşlemleri

Adım Adım e-Devlet Abonelik İptali İşlemleri

Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan resmi açıklamaya göre bundan böyle, e-Devlet üzerinden abonelik iptali işlemleri son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilecek. Yapılacak olan başvurudan sonra şirket, hizmete yönelik ücretlendirmeyi 24 saat içerisinde durdurabilecek. İşte adım adım e-Devlet abonelik iptali işlemleri;

  • Fesih başvuru işlemlerini başlatabilmek için öncelikli olarak e-Devlet sistemine girmeniz gerekmektedir. e-Devlet sistemine girmek ve fesih başvuru işlemlerini başlatmak için tıklayabilirsiniz.
  • e-Devlet sistemine girdikten sonra arama kutucuğuna Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yazın ve hemen ardından Enter tuşuna basın.
  • Yukarıda yer alan işlemi yaptıktan sonra karşınıza gelecek Abonelik Fesih Başvurusu seçeneğine tıklayın ve iptal etmek istediğiniz aboneliği seçin.
  • İptal nedeninizi açıklayıcı ve detaylı bir şekilde sisteme girin.
  • Tüm bu işlemlerin ardından e-imza atarak abonelik fesih işlemlerini tamamlayın.

Yukarıda yer alan işlemler basamaklarını takip ederek e-Devlet abonelik iptali işlemlerini son derece kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yaşanan yoğunluktan ötürü zaman zaman işlemler aksayabilmektedir. Bu nedenle işlemlerini akşam saatlerin de yoğunluğun en az olduğu dönemlerde yapabilirsiniz.

Sözleşme Detaylarına Dikkat Edin

Sözleşme Detaylarına Dikkat Edin

e-Devlet abonelik iptali işlemlerini başlatmadan önce mutlaka sözleşmenizin bittiğinden emin olunuz. Eğer sözleşme devam ederken iptal başvurusunda bulunur iseniz ne yazık ki oldukça ciddi bir cezai yaptırımla karşı karşıya kalabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Hangi Abonelikler İptal Ediliyor?

e-Devlet Üzerinden Hangi Abonelikler İptal Ediliyor?

e-Devlet platformu üzerinden telefon, internet ve diğer abonelikler son derece kolay ve pratik bir şekilde iptal edilebilmektedir. Sizlerde yukarıda bulunan adımları takip ederek iptal sürecini başlatabilirsiniz. İptal işlemlerinin başlamasından sonra 24 saat içerisinde fatura ücretlendirmesi de otomatik bir şekilde kesilecektir.

 

 

Yorum Yap